يكشنبه, 4 آبان 1399 :: Sunday, 25 October 2020
 
کد خبر: 87280

هفته گردشگری در تهران به صورت مجازی آغاز شد

هفته گردشگری در تهران به صورت مجازی آغاز شد
هفته گردشگردی در تهران که چند سالی است از سوی میراث فرهنگی استان برگزار می‌شود، از امروز و برای اولین‌بار به صورت مجازی آغاز شد.
پایگاه خبری ریشه

چند سالی است که به همت میراث فرهنگی استان تهران و نیز ادارات‌کل میراث فرهنگی برخی دیگر از استان‌ها، هفته‌ای طی مهرماه به نام هفته گردشگری در استانهای مختلف برگزار می‌شود.
همواره اولین هفته مهرماه برای معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان معرفی شده که امسال به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های مربوط به آن به صورت مجازی برگزار می‌شود. 

در هفته گردشگری امسال تهران که از امروز، پنجم مهرماه آغاز شده  و تا دوازدهم مهر ادامه دارد، سه برنامه به صورت مجازی با موضوع گردشگری هنری، موزه‌های خصوصی و ظرفیت‌های گردشگری بافت تاریخی تهران برگزار خواهد شد.
تمامی این برنامه ها با رویکرد مبتنی بر بازار تهران که پیشینه‌ای چندین صدساله دارد، اجرا می‌شود و در برپایی برنامه‌های این هفته سازمان‌های مردم نهاد به دلیل آنکه نماینده افکار عمومی و حلقه ارتباطی بخش دولتی با جامعه هستند و  اقداماتشان به توسعه گردشگری و پایداری توسعه مبتنی بر گردشگری می‌انجامد، نقش فعالی دارند.

 به گفته برپاکنندگان این هفته،‌ توانمندسازی عمومی گردشگری بخشی از اهداف برنامه‌های هفته گردشگری تهران را شامل می‌شود و این امر نیز با کمک سمن‌ها در برگزاری هرگونه برنامه آموزش عمومی محقق می‌شود.
سال گذشته نیز  برنامه‌های هفته گردشگری تهران از پنجم تا دوازدهم مهرماه در دو بخش جامعه عام شامل تمام شهروندان و جامعه خاص فعالان و دانشجویان صنعت گردشگری در تهران برگزار و طی آن بیش از ۳۰ برنامه در قالب نشست و کارگاه آموزشی، نمایشگاه صنایع دستی، تورهای تهران‌گردی و شهرستان‌گردی در سطح استان تهران بر پا شد.
هفته گردشگری در تهران تمام شهرستان‌های استان و بافت تاریخی تهران قدیم را در برمی‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند به سایت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران مراجعه کنند. 

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.