يكشنبه, 4 آبان 1399 :: Sunday, 25 October 2020
 
کد خبر: 87265

رهاورد هفدهمین سفر استانی آیت‌الله رئیسی به روایت نماینده اردبیل؛ از توجه به مشکلات سبلان پارسه تا تعیین تکلیف کشت و صنعت مغان

رهاورد هفدهمین سفر استانی آیت‌الله رئیسی به روایت نماینده اردبیل؛ از توجه به مشکلات سبلان پارسه تا تعیین تکلیف کشت و صنعت مغان
عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: تمامی اقدامات رخ داده در زمینه شرکت کشت و صنعت مغان روز پنجشنبه در یک جلسه ۲ ساعته با حضور آیت الله رئیسی مورد بررسی قرار گرفت و انصافاً آیت الله رئیسی با سعه صدر در این دو ساعت به تمامی نقطه‌نظرات گوش دادند.
پایگاه خبری ریشه

صدیف بدری  با اشاره به سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به اردبیل که در راستای هفدهمین سفر استانی به منظور احصاء میدانی مشکلات و دیدار رودررو با مردم صورت گرفت، گفت: انصافاً آیت‌الله رئیسی از زمانی که بر مسند ریاست قوه قضاییه نشسته‌اند، بارقه امیدی در بین مردم ایجاد شده؛ به ویژه در زمینه مبارزه با فساد که بسایر حائز اهمیت است.

 وی تاکید کرد:  قوه قضاییه در مبارزه با فساد برخورد‌های بدون اغماض را در تمامی عرصه‌های قضایی سرلوحه کار خود قرار داده است.

انصافاً قوه قضاییه در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاری اقدامات شایان توجهی داشته و حتی در این رابطه کمیته‌های حمایت قضایی در استان اردبیل تشکیل شده است

 نماینده مردم «اردبیل، نیر، نمین و سرعین» در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: انصافاً قوه قضاییه در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاری اقدامات شایان توجهی داشته و حتی در این رابطه کمیته‌های حمایت قضایی در استان اردبیل تشکیل شده است که این امر می‌تواند در حل مشکلات مشکلات صنایع تولیدی موثر واقع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن تقدیر از سفر‌های کاری رئیس قوه قضاییه به استان‌های مختلف  کشور اینکه در این شرایط کرونایی گفت: رییس قوه قضاییه خودش را از مردم جدا نمی‌بیند، قطعاً این رویکرد نشان می‌دهد که اگر کرونا برای مردم خطراتی دارد برای مسئولین نیز این خطرات وجود دارد و نباید در این عرصه دست از اقدامات و فعالیت‌ها کشید.

 این نماینده مجلس اظهار داشت: بنابراین سفر آیت الله رییسی به استان اردبیل قابل تقدیر و تشکر است و امید مضاعفی را در بین مردم ایجاد کرده است.

عضو «مجمع نمایندگان استان اردبیل» با بیان اینکه سفر آیت الله رییسی به این استان حائز دو اقدام اساسی بود، اظهار داشت: در این سفر نخست مشکلات چند ده ساله سبلان پارسه مد نظر رئیس قوه قضایه قرار گرفت؛ و با بیان اینکه شرکت سبلان پارسه ظرفیت اشتغال‌زایی بالایی دارد بیان داشت: این در حالی است که هم اکنون تنها ۷۰۰ نفر  در این مجموعه مشغول به کار هستند.

رئیس قوه قضاییه بازدید مفصلی از این کارخانه انجام دادند و دستورات بسیار خوبی برای تعیین تکلیف این کارخانه صادر کردند

بدری تاکید کرد: بنابراین لازم بود تا مشکلات قضایی سبلان پارسه حل و فصل شود که شاهد این بودیم رئیس قوه قضاییه بازدید مفصلی از این کارخانه انجام دادند و دستورات بسیار خوبی برای تعیین تکلیف این کارخانه صادر کردند که امیدواریم ظرف آینده نزدیک مشکلات قضایی این کارخانه حل و فصل شده و این کارخانه به چرخه فعالیت صد درصدی خود بازگردد.

وی تاکید کرد: طبیعتا حرکت این کارخانه به اشتغال جوانان در این استان کمک شایان توجهی خواهد کرد.

بدری با اشاره به دستورات آیت الله رئیسی در زمینه تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان، گفت: شرکت کشت و صنعت مغان نگین تولید کشاورزی کشور است، این شرکت توسط سازمان خصوصی‌سازی در سال ۹۶ واگذار و نهایتاً در سال ۹۷ تحویل خریدار شده است. با این حال این شرکت از زمان عقد قرارداد تاکنون، چالش‌های اساسی داشته که بنده هم این موضوع را از طریق هیئت تحقیق و تفحصی با همین موضوع در مجلس مورد پیگیری قرار دادم.

وی بیان داشت: به واقع در رابطه با واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان از حیث شکلی و ماهوی قانون رعایت نشده است و برخلاف قوانین اصل ۴۴ قانون اساسی عمل شده است و حتی قیمت پایین فروش این شرکت هم جای سوال دارد.

 نماینده مردم «اردبیل نیر، نمین و سرعین» در مجلس اظهارداشت: انصافاً سازمان بازرسی قوه قضاییه و همچنین دادگستری استان اردبیل کار‌های کارشناسی حقوقی زیادی در این زمینه انجام دادند و حتی پیش از عقد قرارداد نکات و توصیه‌های خود را مطرح کردند، اما متاسفانه رییس وقت سازمان خصوصی گوش شنوایی نداشت؛ بنابراین مردم انتظار داشتند که قوه قضایه ورود جدی به مشکلات این شرکت داشته باشد.

وی بیان داشت: با این حال تمامی اقدامات رخ داده در زمینه شرکت کشت و صنعت مغان روز پنجشنبه در یک جلسه ۲ ساعته با حضور آیت الله رئیسی مورد بررسی قرار گرفت و انصافاً آیت الله رئیسی با سعه صدر در این دو ساعت به تمامی نقطه‌نظرات گوش دادند.

 وی تاکید کرد: آیت الله رییسی  در این جلسه ضمن تاکید بر اجرای عدالت و حقوق بیت المال تاکید کرد که هیئت داوری با در نظر گرفتن نقطه‌نظرات کارشناسان و مستندات دیگر اقدام به صدور رای در این زمینه کند.

بدری اظهار داشت: همچنین آیت الله رئیسی گفت که باز هم پیگیر این موضوع خواهند بود که بنده از توجه ایشان به این مشکلات تشکر می‌کنم.

 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.