پنجشنبه, 8 آبان 1399 :: Thursday, 29 October 2020
 
کد خبر: 87210

وعده ۳ هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای طرح ‌ودیعه مسکن عملی نشد

وعده ۳ هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای طرح ‌ودیعه مسکن عملی نشد
نائب رئیس مجلس با بیان اینکه وعده ۳ هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای طرح ‌ودیعه مسکن عملی نشد، گفت: فقط ۶۶۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.
پایگاه خبری ریشه

علی نیکزاد  اظهار داشت: اهمیت به مسکن‌دار شدن خانوار بدون مسکن و نیز جوانان یک اولویت اساسی است چرا که در حال حاضر جوانانی داریم که رویای خانه‌دار شدن را بر سر دارند اما در این زمینه نتوانسته‌اند به آنچه که می‌خواهند دست یابند.

وی با اشاره به این که  در حال حاضر 6.5 میلیون مستأجر در کشور داریم، در حالی که تنها به 22 هزار خانوار به میزان 660 میلیارد تومان ودیعه مسکن پرداخت شده است افزود: این مسئله یکی از عملکردهای ضعیف دولت در این زمینه است که مشکلات عدیده‌ای را ‌به وجود آورده است.

نایب رئیس مجلس گفت: به جرأت می‌توان گفت که دهک‌های پایین جامعه امکان خانه‌دار شدن را ندارند و بهتر است در راستای اجرای طرح ارائه ودیعه مسکن اقدامات مناسبی توسط دولت انجام یابد و نیازمندان مشمول بتوانند از این طرح بهره‌مند شوند.

نیکزاد ادامه داد: در حالی که دولت وعده داد 3 هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح کنار گذاشته اما این اتفاق تاکنون نیفتاده و 660 میلیارد تومان به اجرای این طرح در نظر گرفته شده و انتظار می‌رود دولت اجرای این طرح را با موفقیت به اتمام برساند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 150 هزار پرونده روی میز بانک‌ها قرار گرفته و این مسئله نشان از عدم رغبت بانک‌ها برای پرداخت این ودیعه است و امیدواریم در این زمینه با پیگیری‌های مجلس اتفاقات خوبی رقم بخورد.

نیکزاد با اظهار تأسف از کاسبی‌های میلیاردی از فروش مسکن‌های مهر نیز گفت: در این زمینه باید نظارت‌ها و بازرسی‌ها افزایش پیدا کند چرا که یکی از عوامل مهم افزایش روزافزون قیمت‌ها این دلال‌بازی‌ها و سودجویی‌ها بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.