شنبه, 28 فروردين 1400 :: Saturday, 17 April 2021
 
کد خبر: 87190

نقش زنان در دوران دفاع مقدس

نقش زنان در دوران دفاع مقدس
معاون خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر نقش کلیدی بانوان در دوران ۸ سال دفاع مقدس گفت: روحیه بانوان ایران اسلامی در ادامه مسیر گام دوم انقلاب باید به مانند روحیه مادران شهدا و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس باشد.
پایگاه خبری ریشه

بسیج دانشجویی شهرستان میناب در چهلمین سالگرد دفاع مقدس ویژه برنامه نقش زنان با سخنرانى دکتر فاطمه گریوانی، معاون‌ خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور را برگزار کرد.

فاطمه گریوانی ضمن تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس با تاکید بر اینکه زنان در دفاع مقدس نقش‌های مهم و تاثیرگذاری را ایفا کردند، گفت: تربیت نسل جوان مومن و متعهد به ارزش‌های اسلام، از اولین، کلیدی ترین و موثرترین نقش‌های زنان در آن دوران بود.

معاون‌ خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: فرزندان تربیت یافته در دامن بانوان فرهیخته ایران زمین در زمان آغاز جنگ تحمیلی با بصیرت و زمان شناسی به سوى جبهه‌ها شتافتند.

وی با اشاره به اینکه راهبری عواطف جامعه توسط زنان بزرگترین نقشه مسیر برای رسیدن به ظهور است، تصریح کرد: همسران و مادران شهدا با مدیریت صحیح حماسه و عاطفه که برگرفته از اراده قوی بانوان عاشورایی است، توانستند این نقش با عظمت را به خوبی انجام دهند.

معاون‌ خواهران سازمان بسیج دانشجویی تاکید کرد: پشتیبانی در پشت جبهه‌ها از مهم‌ترین نقش زنان در دوران دفاع مقدس بود که به صورت ناخودآگاه سبب ترغیب و تقویت روحیه رزمندگان شد.

گریوانی با اشاره به نقش بانوان در زندگی جامعه امروزی بیان کرد: روحیه بانوان ایران اسلامی در ادامه مسیر گام دوم انقلاب باید به مانند روحیه مادران شهدا و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس باشد. 

وی در پایان با اشاره به سبک زندگی شهدا خاطرنشان کرد: بانوان ضمن اهمیت دادن به جنگ جمعیتی باید برای برون‌رفت از این مشکل، در راستای فرزند‌آوری تلاش‌های مضاعفی داشته باشند تا کشور دچار مشکل نشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.