پنجشنبه, 8 آبان 1399 :: Thursday, 29 October 2020
 
کد خبر: 87185

سردار اشتری: امسال از حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین محروم هستیم

سردار اشتری: امسال از حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین محروم هستیم
فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: امسال از حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین محروم هستیم اما وظیفه ما این است که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا خطری متوجه سلامت جامعه نشود.
پایگاه خبری ریشه

سردار حسین اشتری شامگاه سه‌شنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی خوزستان، با اشاره به تعابیر امامین انقلاب اسلامی درباره این استان اظهار داشت: علاوه بر امام خمینی و امام خامنه‌ای، ما نیز باید به‌اندازه خودمان به پایمردی و ایثارگری مردم خوزستان اشاره کنیم.

وی افزود: هنگامی که صدام تصمیم گرفت به میهن  اسلامی ما حمله کند، نیروهای مسلح ایران در آمادگی کامل نبودند و دشمن طمع کرده بود به‌سرعت خوزستان را تصاحب کند اما مردم مقاومت کردند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ادامه داد: دشمن با تمام امکانات آمد و این در حالی بود که ما نیازمند سیم خاردار بودیم؛ مردم شهرها و روستاهای خوزستان آن‌چنان جانانه دفاع کردند که در تصور صدام نبود.

مقاومتی که در خوزستان صورت گرفت نباید فراموش شود

سردار اشتری با تصریح به اینکه "مردم خوزستان حق بزرگی در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دارند" گفت: دوران دفاع مقدس تابلوی بسیار بزرگ و زیبایی است که هرچه به آن نزدیکتر می‌شویم به عمق زیبایی‌های آن بیشتر پی می‌بریم.

وی با یادآوری اینکه "هیچ‌کس از جنگ خوشحال نمی‌شود" عنوان کرد: جنگ به مردم و انقلاب تحمیل شد و مردم مجبور به دفاع شدند اما همین ایستادگی به‌دست خالی برای مردم به عزت تبدیل شد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تأکید کرد: امروز هرجای کشور موفق به پیشرفت و دستاوردهای بزرگ شدیم به‌برکت روحیه جهادی دفاع مقدس است که همچنان در نسل‌های بعدی انقلاب نیز وجود دارد.

سردار اشتری اضافه کرد: اکنون بسیاری از دانشمندان جوان ما که سن آنها به دفاع مقدس قد نمی‌دهد با تأسی از رزمندگان و شهدا به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس برای مردم ایران و همه آزادی‌خواهان دنیا الگوی موفقی است که به‌واسطه ایمان، اخلاص، روحیه جهادی و اطاعت از ولایت محقق شد.

امکان تردد زائران اربعین وجود ندارد

فرمانده نیروی انتظامی کشور با ابراز اینکه "رهبر انقلاب کار را برای ما آسان کرد" گفت: با توصیه رهبر انقلاب مبنی بر ماندن در خانه در روز اربعین و استفاده از اماکن مذهبی داخل کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کار برای ما آسان شد و امیدواریم شاهد حضور افراد در مرزها نباشیم.

وی افزود: در جمعه گذشته عد‌ه‌ای برای زیارت اربعین در خوزستان به‌سمت مرز حرکت کردند که خوشبختانه به‌خوبی مدیریت شد و آن گروه به خانه‌های خود بازگشتند.

سردار اشتری ادامه داد: امسال از حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین محروم هستیم اما وظیفه ما این است که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا خطری متوجه سلامت جامعه نشود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تأکید کرد: مرزها برای تردد زائران بسته است و برنامه‌ای برای تردد زائران و ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) وجود ندارند.

امنیت خوزستان همواره مورد هجوم دشمنان است

سردار اشتری درباره وضعیت امنیت در خوزستان گفت: استان خوزستان همواره مورد هجوم دشمنان بوده است و اکنون نیز دشمنان چشم طمع به این استان دارند.

وی اضافه کرد: خوزستان با تهدیدهای مختلفی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مواجه بوده است و امروز به‌همت نیروهای نظامی، انتظامی و قضایی همه توطئه‌ها خنثی‌سازی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور ادامه داد: نارسایی‌ها، اوضاع بد اقتصادی و بیکاری وجود دارد اما همه باید همت کنیم تا جرایم کاهش یابد. دشمن می‌خواهد احساس امنیت را از مردم ما بگیرد و نیروی انتظامی با جان خود مقابل این ترفند دشمنان ایستاده است.

سردار اشتری با بیان اینکه "در خوزستان با مجرمان مقتدرانه برخورد می‌شود" تصریح کرد: افتخار نیروی انتظامی این است که حافظ جان، مال و ناموس مردم باشد تا احساس امنیت در جامعه از بین نرود.

پلیس اقتدار توأم با رأفت و عدالت دارد

فرمانده نیروی انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پلیس اقتدار توأم با رأفت و عدالت دارد اما با کسی که به حقوق مردم تعدی می‌کند مقتدرانه برخورد می‌کند و از آنها گذشت نخواهد کرد.

وی افزود: دستی را که سلاح سرد می‌گیرد و سبب رعب و وحشت مردم می‌شود باید قلم کرد تا شرّ یک فرد شرور از سر مردم کم شود.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: کشوری که در جنگ و پیروزی انقلاب شهدای بسیاری داده و تاکنون مقابل دشمنان خارجی مقاومت کرده، محال است بگذاریم عده‌ای با شرارت خود امنیت جامعه آن را خدشه‌دار کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.