چهارشنبه, 2 مهر 1399 :: Wednesday, 23 September 2020
 
کد خبر: 86920

پرده برداری پمپئو از استراتژی ترامپ برای مقابله با بی ثباتی‌های ایجاد شده توسط ایران!

 پرده برداری پمپئو از استراتژی ترامپ برای مقابله با بی ثباتی‌های ایجاد شده توسط ایران!
وزیر امور خارجه آمریکا به تشریح اقدامات و استراتژی ترامپ، برای مقابله با بی ثباتی‌هایی که توسط ایران در منطقه ایجاد شده است، پرداخت.
پایگاه خبری ریشه

 مایک پمپئو در مصاحبه خود ب این خبرگزاری بار دیگر با بیان این موضوع که ایران عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه است، مدعی طرح یک استراتژی برای امن کردن آمریکا از تهدیدات و بی‌ثباتی‌های خاورمیانه توسط رئیس‌جمهور آمریکا شد.

وزیر امور خارجه آمریکا با بیان این موضوع که چشم انداز استراتژیک سیاست خارجی دونالد ترامپ در خاورمیانه از زمانی آغاز شده است که با ایران همانند بزرگ‌ترین خطر در منطقه رفتار کرده است، اظهار کرد: این سیاست با شناسایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان عامل اصلی بی‌ثباتی آغاز شد.

وی در ادامه تاکید کرد: این تصمیم مرکزی تمام عناصر سیاست خارجی‌مان در خاورمیانه را هدایت کرد و از این رو حضورمان در افغانستان را کاهش دادیم و مردان و زنان جوان را به وطن بازگرداندیم.

پمپئو تصریح کرد: با توجه به این تصمیم حضورمان در عراق و سوریه را نیز کاهش دادیم و در خصوص اعمال تحریم‌ها و فشار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران قوی عمل کردیم.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: پس از آن نیز استراتژی‌ای برای صلح در خاورمیانه طرح کردیم که بخش‌های مختلفی داشت که امیدوارم ایرانیان نیز این موضوع را ببینید که راهی برای آن‌ها نیز وجود دارد، اما تا آن زمان، کمپین فشار حداکثری ادامه خواهد یافت.

 

منبع :بریتبارت نیوز

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.