سه شنبه, 8 مهر 1399 :: Tuesday, 29 September 2020
 
کد خبر: 86868

معاون وزیر دفاع: سر ریز دستاورد‌های دفاعی می‌تواند در اختیار سایر صنایع قرار گیرد

معاون وزیر دفاع: سر ریز دستاورد‌های دفاعی می‌تواند در اختیار سایر صنایع قرار گیرد
معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» با بیان اینکه استفاده از سر ریز دستاورد‌های صنایع دفاعی در بخش ملی در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است، گفت: بخش قابل توجهی از صنایع مشترک است و فناوری صنایع دفاعی می‌تواند در اختیار همه قرار بگیرد.
پایگاه خبری ریشه

سردار رضا مظفری‌نیا  با اشاره به ظرفیت نهضت قطعه‌سازی صنایع دفاعی در حل مشکلات صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو، گفت: دستاورد‌های ما در بخش نظامی بسیار بالاست.

وی افزود: استفاده از سر ریز دستاورد‌های صنایع دفاعی در بخش ملی در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است.

ظرفیت صنایع دفاعی در راستای توسعه صنعت کشور و رفاه مردم، استفاده نشده است

معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» اظهار داشت: این ظرفیت صنایع دفاعی در راستای توسعه صنعت کشور و رفاه مردم، استفاده نشده است.

وی تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته در قالب نمونه‌های ساخته شده در بخش نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه‌ها، حمل نقل زمینی، هوایی، ریلی در نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی به معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته شد.

مظفری‌نیا اظهار داشت: برخی از صنایع گلوگاه‌هایی در بحث قطعات دارند و به این دلیل بخشی اقدامات و کمبود‌ها، این صنایع زمین‌گیر شده است.

معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» تصریح کرد: بخش قابل توجهی از صنایع مشترک است و فناوری صنایع دفاعی می‌تواند در اختیار همه قرار بگیرد.

 
نمایشگاه نهضت قطعه‌سازی روز پنجشنبه ۱۳ مهر ۹۹ با حضور امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر «دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح» افتتاح و در این نمایشگاه از گیربوکس بومی دریایی پیشرفته ساخته شده سازمان صنایع دفاع این وزارتخانه رونمایی شد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.