سه شنبه, 8 مهر 1399 :: Tuesday, 29 September 2020
 
کد خبر: 86754

تمام جرایم نتانیاهو؛ از جنایت جنگی تا فساد مالی و سیاسی

تمام جرایم نتانیاهو؛ از جنایت جنگی تا فساد مالی و سیاسی
نخست وزیر رژیم صهیونیستی چندین اتهام را در مقابل خود دارد که از جدی‌ترین این اتهامات می‌توان به پرونده فساد اشاره کرد.
پایگاه خبری ریشه

 اگر اتهامات « بنیامین نتانیاهو» اثبات شود، او از سمت خود برکنار شده و در اراضی اشغالی با نام «نخست وزیر فاسد» یاد خواهد شد.

به گزارش «میدل ایست مانیتور»، نتانیاهو معتقد است که می‌تواند با دستکاری در مقام مسئول محاکمه خود، و تغییر قانون برای محافظت از خود، از این سرنوشت فرار کند؛ برای انجام این کار او به افزایش محبوبیت و دستیابی به یک پیروزی سیاسی نیاز دارد؛ بنابراین نتانیاهو نیاز به پیروزی سیاسی در زمینه کشور‌های عربی دارد؛ چه با صلح و چه با زور.

اگرچه نتانیاهو مسئول جنایات جنگی و شهادت هزاران فلسطینی در نوار غزه، کرانه باختری، سوریه و حتی عراق است، اما او تنها به فساد اداری متهم شده است؛ این چهره واقعی باصطلاح دموکراسی «رژیم صهیونیستی» را نشان می‌دهد.

صرف نظر از این تناقض، تحسین برخی اعراب نسبت به اعمال رژیم صهیونیستی اخیرا افزایش چشمگیری داشته است.

دست‌های مقام‎های رژیم صهیونیستی به خون آغشته است و تحسین سران رژیم صهیونیستی از جانب اعراب خیانتی آشکار به مردم فلسطین است.

اگرچه مقام‎های رژیم صهیونیستی اطمینان دارند که می‌توانند بدون مجازات عمل کنند، اما در بین کارشناسان سیاسی، امنیتی و قضایی این رژیم واقعا ترس درباره تصمیمات احتمالی دادگاه جنایی بین المللی علیه تعداد زیادی از مقامات این رژیم که قوانین بین المللی را نقض کرده و جنایات جنگی و جنایاتی را مرتکب شده اند، وجود دارد؛ احکام دادگاه جنایی بین المللی ممکن است سران، پرسنل نظامی، وزرا و مقام‎های اسرائیلی را تحت تأثیر قرار دهد.

پس از اعلام توافق امارات و رژیم صهیونیستی، گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اروپا رفت و اظهار داشت که موانع برطرف شده اند و بنابراین می‌توان سطح روابط اقتصادی، تحقیقاتی و سیاسی با اتحادیه اروپا را افزایش داد.

با توجه کیفرخواست‌هایی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی با آنها روبرو است، کاملا مشخص است که نتانیاهو سیاست‎هایش را برای متوقف کردن محاکمه و جلوگیری از محکومیتش تدوین کرده است.

علاوه بر این، نتانیاهو قصد دارد قانونی وضع کند که به او مصونیت می‌بخشد و از دخالت دیوان عالی برای لغو هرگونه حکمی به نفعش جلوگیری می‌کند.

طی هفته‎ها اخیر اعتراضاتی در خیابان‌های اراضی اشغالی علیه نتانیاهو در موضوع مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ هم در جریان بوده است.

نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که بیش از ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که نتانیاهو در مقابله با شیوع ویروس کرونا ناکام مانده است، و ملاحظات سیاسی را بر سلامت عمومی تحمیل می‌کند.

رژیم صهیونیستی اکنون با سقوط ۱۰ درصدی تولید ناخالص داخلی، بیش از یک میلیون نفر بیکار و ده‌ها هزار مشاغل کوچک ورشکسته دست و پنجه نرم می‌کند.

«میدل ایست مانیتور» در پایان می‎نویسد «همچنین کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی یک ماه است که جلسه نداشته که این امری بی سابقه است؛ این کابینه ائتلافی به عنوان یک کابینه اضطراری برای مقابله با بحران‌های بهداشتی و اقتصادی روی کار آمده است، اما در تصویب بودجه، برنامه اقتصادی و برنامه‌ای برای مقابله با ویروس کووید-۱۹، موفق نشده است و همین باعث شده که فقط اوضاع بدتر شود.»

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.