سه شنبه, 8 مهر 1399 :: Tuesday, 29 September 2020
 
کد خبر: 86719

بیانیه حماس در پانزدهمین سالگرد فرار صهیونیست‌ها از نوار غزه

حماس در پانزدهمین سالروز عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه اعلام کرد، تلاش‌های این رژیم برای به زانو در آوردن غزه از طریق محاصره و نیز تقلا برای تغییر معادله به جایی نخواهد رسید.
پایگاه خبری ریشه

 حماس به مناسبت  پانزدهمین سالروز عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه بیانیه صادر و بر ادامه مقاومت برای آزادی تمام فلسطین تاکید کرد.

در نتیجه فشارهای گروه‌های مقاومت فلسطینی، رژیم صهیونیستی در دوازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۵ نظامیان خود را پس از چندین دهه از نوار غزه خارج کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، حماس در بیانیه پانزدهمین سالگرد عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه اعلام کرد، هیچ کسی به این فکر نکند که می‌تواند غزه، مقاومت یا ملت آن را کنار بزند، غزه شب و روز به آزادی اسرا و قدس و بازگشت آوارگان فلسطینی می‌اندیشد.

در ادامه این بیانیه آمده، عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه نتیجه ضربات مقاومت و نبردهای قهرمانانه آن بود که باعث شد هزینه ماندن دشمن صهیونیستی در نوار غزه غیرقابل تحمل باشد. عملیات تونل‌ها در روزهای آخر، افزایش عملیات مقاومتی ، شلیک خمپاره و نفوذ به شهرک‌ها باعث شد زندگی برای صهیونیست‌ها جهنم شود.

حماس تأکید کرد، تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای به زانو در آوردن غزه از طریق محاصره و نیز تلاش‌ها برای تغییر معادله به جایی نخواهد رسید و این غزه است که معادلات خود را تحمیل می‌کند و بر گزینه مقاومت و سلاح مقاومت تا آزادی تمام فلسطین تأکید دارد.

در ادامه بیانیه مذکور آمده، رژیم صهیونیستی طی سه جنگ تروریستی تلاش کرد که غزه را به زانو در بیاورد و ایستادگی آن را هدف بگیرد اما موفق شد.

حماس در پایان ضمن تأکید بر معادله «اگر بازگردید، بازمی‌گردیم»، تصریح کرد، با گذشت پانزده سال از محاصره غزه تأکید می‌شود که این سیاست شکست خورده است و مقاومت روز به روز قدرتمندتر می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.