پنجشنبه, 10 مهر 1399 :: Thursday, 1 October 2020
 
کد خبر: 86348

از مرگبارترین نبرد تاریخ چه می‌دانید؟

صفحه اینستاگرام ویدئو کاست درباره مرگبارترین نبرد تاریخ نوشت: اول سپتامبر 81 سال پیش با حمله آلمان نازی به لهستان جنگ جهانی دوم آغاز شد 21 سال قبل‌تر معاهده ورسای بر آلمان که بازنده جنگ جهانی اول بود تحمیل شد. این معاهده آلمان را تجزیه و ملزم به پرداخت غرامت های سنگینی کرد.
پایگاه خبری ریشه

رقابت فاشیسم آلمان و ایتالیا با دموکراسی غربی و مارکسیسم شوروی از دیگر انگیزه‌های جنگ بود جنگ جهانی دوم که حدود ۵ سال به طول انجامید، مرگبار ترین جنگ تاریخ است.

بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در جنگ شرکت کردند و روزانه 40 هزار نفر کشته شدند یعنی بیش از ۷۰ میلیون نفر کشته که ۵۰ میلیون نفر از آنها غیرنظامیان بودند از این میان حدود ۲۵ میلیون نفر بر اثر بیماری و گرسنگی تلف شدند.

شوروی با 27 میلیون کشته بیشترین تلفات را متحمل شد خسارات جنگ بصورت دقیق برآورد نشده، اما هزینه‌ها ۴ تریلیون دلار تخمین زده شده است یعنی روزانه ۲ میلیارد دلار رتبه نخست هزینه‌کرد متعلق به آمریکا با حدود ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه است.

آمریکا ابتدا از ورود به جنگ پرهیز داشت اما بعد فرصت را برای قدرت‌نمایی مغتنم یافت بعد از جنگ طرح وام مارشال برای بازسازی اروپا توسط آمریکا با یک شرط مطرح شد باید از مصالح و مواد آمریکایی استفاده می‌شد و این مواد با خطوط آمریکایی منتقل می‌شدند طرح مارشال آمریکا را به قدرت برتر اقتصادی بعد از جنگ جهانی دوم تبدیل کرد.

منبع: مشرق نیوز
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.