سه شنبه, 8 مهر 1399 :: Tuesday, 29 September 2020
 
کد خبر: 86264

نباید کارگاه‌هایی که توسط بانک‌ها تملک می‌گردد، به تعطیلی کشانده شود

نباید کارگاه‌هایی که توسط بانک‌ها تملک می‌گردد، به تعطیلی کشانده شود
رییس قوه قضاییه گفت: نباید کارگاه‌هایی که توسط بانک‌ها تملک می‌شود، به تعطیلی کشانده شود، گزارشاتی که از استان‌ها داریم حاکی از تعطیلی برخی از این واحدهاست و این خلاف آنچیزی است که در جلسه با مدیران عامل بانک‌ها وعده داده شد.
پایگاه خبری ریشه

آیت الله رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه گفت: پرچم عدالت خواهی و مبارزه با فساد توسط حسین بن علی علیه السلام برافراشته شده است.

وی افزود: دستگاه قضایی به طور خاص هم متولی نظارت بر اصلاح بستر‌های فسادزاست هم قضاوت عادلانه و هم مقابله با مفسدان.

رییس قوه قضاییه بیان داشت: شفاف سازی در نظامات اقتصادی و تحقق دولت الکترونیک را از دولت، پیگیری می‌کنیم. توصیه در این زمینه کافی نیست وظیفه ما اقدام و عمل براساس شاخص‌های قابل اندازه گیری است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه حکومت امویان و عباسیان، نتیجه حاکمیت جهل بر جامعه اسلامی است، گفت: جامعه‌ای که جهل بر آن مسلط شود، قدرت‌های مستکبر برآن حاکم می‌شوند. اول تحریف حقایق می‌آید و سپس تحریم میکنند.

وی ادامه داد: فساد در حکومت اسلامی برچسب ناچسبی است و ذات نظام اسلامی پاک است و هاضمه آن، ضدفساد.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه فساد اداری در نظام اسلامی را برنمی تابیم، تاکید کرد: نباید کارگاه‌هایی که توسط بانک‌ها تملک می‌شود، به تعطیلی کشانده شود، گزارشاتی که از استان‌ها داریم حاکی از تعطیلی برخی از این واحدهاست و این خلاف آنچیزی است که در جلسه با مدیران عامل بانک‌ها وعده داده شد. از قضات دیوان عالی کشور بابت تصویب رای وحدت رویه در خصوص ضمانت اجرا نداشتن قرارداد‌های بانکی با سود بیش از نرخ مصوب بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار تشکر میکنم. مهمترین اثر این اقدام دیوان، حمایت حقیقی از تولید کنندگان بود. در موضوع پرونده‌های مرتبط با واگذاری‌ها درخصوصی سازی، دو جنبه وجود دارد، یکی جرایم افراد و دیگری بررسی نحوه واگذاری که آیا مطابق ضوابط صورت گرفته است؟

رییس قوه قضاییه در واکنش به مسائل مطرح شده در جلسه درخصوص برخی واگذاری‌های مساله دار در خصوصی سازی، دستور داد ضمن تسریع در رسیدگی به پرونده رییس سابق سازمان خصوصی سازی و مدیران متخلف برخی شرکتها، سازمان بازرسی، موضوع تعیین تکلیف خصوصی سازی‌های مساله دار و خلاف ضوابط و مقررات مانند شرکت‌های هفت تپه و پالایشگاه کرمانشاه را از سازمان خصوصی سازی و وزارتخانه‌های ذیربط پیگیری کند.

منبع: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.