دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 86237

ابهام جدید مجلس به نظر «هیئت حل اختلاف قوا» درباره منتفی‌شدن ارائه گزارش سالانه دولت

ابهام جدید مجلس به نظر «هیئت حل اختلاف قوا» درباره منتفی‌شدن ارائه گزارش سالانه دولت
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد بناست یکی از نواب رییس مجلس موضوع «تکلیف دولت به ارائه گزارش به مجلس در مرداد ماه هر سال» را پیگیری کند که آیا نظر «هیئت عالی حل اختلاف قوا» مبنی بر پذیرش نظر دولت در منتفی‌بودن ارائه گزارش، صرفاً شامل رییس‌جمهور است یا شامل همه وزرا می‌شود.
پایگاه خبری ریشه
محمدحسین فرهنگی  با اشاره به آخرین وضعیت تکلیف رییس‌جمهور و هر یک از وزرا به ارائه گزارش به مجلس در مرداد ماه هر سال، گفت: در حال حاضر موانعی در این زمینه به وجود آمده است.
وی تاکید کرد: دولت در این زمینه اعتراضاتی را مطرح کرد و این مسئله به «هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه» ارجاع شد و در آنجا هم نظر دولت مورد پذیرش قرار گرفت.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته اینکه این موضوع شامل همه دولت می‌شود و یا رییس جمهور هنوز ابهام برانگیز است.
این نماینده مجلس گفت: در این زمینه در هیئت رییسه بحث شد و مقرر شد تا یکی از نواب رییس این مسئله را پیگیری کند تا مشخص شود که آیا ارائه گزارش شامل مابقی افراد دولت هم می‌شود و یا خیر؟
 
هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه، با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند ۷ اصل ۱۱۰ قانون اساسی در مرداد ماه سال ۱۳۹۰ به منظور بررسی و ارائه‌ی نظرات مشورتی در موارد حل اختلاف و تنظیم روابط سه قوه تشکیل شد.
 
همچنین بر اساس ماده ۲۳۵ قانون «آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی»، رییس‌جمهور و هر یک از وزرا مؤظف هستند در مرداد ماه هر سال براساس برنامه‌های ارائه‌شده در زمان تشکیل دولت و أخذ رأی اعتماد وزرا، اسناد و قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکردی متناسب با حوزه وظایف خود، که هیئت رئیسه مجلس تعیین می‌کند، گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به‌صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.