پنجشنبه, 26 فروردين 1400 :: Thursday, 15 April 2021
 
کد خبر: 86003

روند صعودی کرونا در ۷ استان

روند صعودی کرونا در ۷ استان
کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در هفت استان، اصفهان، آذربایجان شرقی، سمنان، البرز، قزوین، تهران و کهگیلویه و بویراحمد همچنان روند صعودی آمار کرونا مشاهده می‌شود.
پایگاه خبری ریشه

کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین گاهنامه (شماره ۵۵) اپیدمیولوژی ایران که روز یکشنبه منتشر شد، افزود: در روند کشوری بیماری، هر چند موارد ابتلا و مرگ نسبتا بالا است، اما ثبات و تغییرات مختصر دیده می شود.

در این گزارش آمده است: در آخرین هفته مرداد امسال روند ثبات اپیدمی کووید۱۹ با تغییرات مختصر در هفت استان (هرمزگان، بوشهر، فارس، اردبیل، سیستان و بلوچستان، قم و گیلان) مشاهده شد. تصور می شود در دو استان (خوزستان و یزد) روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی و در دو استان (کرمان و همدان) روند ثبات با تغییرات مختصر نزولی وجود باشد.

کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت افزود: روند صعودی یا شروع پیک کرونا در هفت استان شامل اصفهان، آذربایجان شرقی، سمنان، البرز، قزوین، تهران و کهگیلویه و بویراحمد دیده می شود و در دو استان زنجان و خراسان شمالی در آخرین هفته مرداد روند نزولی مشاهده شد.

بر اساس این گزارش، در ۱۱ استان (ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، مازندران، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، گلستان و خراسان جنوبی) ناسازگاری داده ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی دهد. باید مد نظر داشت که یک استان می تواند چندین پیک منحنی را تجربه کند. 

در تحلیل آماری کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، استانهای زنجان، هرمزگان، ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه،بوشهر، فارس، خراسان شمالی و اردبیل استانهای با میزان بروز بالای بیماری کووید۱۹، استانهای کردستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، سمنان، مازندران، مرکزی، یزد و کرمان استانهای با میزان بروز متوسط و استانهای البرز، چهارمحال و بختیاری، همدان، خراسان رضوی، قزوین، سیستان و بلوچستان، گلستان، قم، تهران، خراسان جنوبی و گیلان استانهای با بروز کم در هفته آخر مرداد معرفی شده اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.