يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 85993

اشتغال پسا کرونا در دستور کار شورای عالی اشتغال

اشتغال پسا کرونا در دستور کار شورای عالی اشتغال
رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال با اشاره به اینکه برنامه اشتغال پسا کرونا را در دستور کار داریم گفت: توسعه اشتغال مناطق مرزی و محروم را در کنار اشتغال پسا کرونا در قالب چندین سناریو دنبال می کنیم.
پایگاه خبری ریشه

محمد اسکندری،رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال درباره برگزاری شورای عالی اشتغال گفت: پیگیری هایی برای برگزاری کمیته انجام دادیم, تمام جلسات به خاطر کرونا کنسل شده است. انشاالله بعد از کمیسیون دوم, به دنبال برگزاری شورا هستیم. فکر می کنیم در شهریور.

 وی ادامه داد:برنامه های اشتغال پساکرونا, ادامه اشتغال روستایی,بحث تبصره18 را داریم که باید برای سال 99 اعلام شود. اشتغال روستایی و ادامه آن را در دستور کار داریم. مرحله پنجم اشتغال روستایی و ادامه آن را باید دنبال کنیم.

 اسکندری با بیان اینکه در دوران کرونا بیشترین لطمه به حوزه خدمات وارد شد گفت:باید برنامه ریزی کرد و سیاست هایی را گذاشت که حوزه خدمات به حالت قبلی خود باز گردد.

اسکندری درباره برنامه پسا کرونا گفت: برنامه‌ای بلندمدت در سه سناریو برای دوره پساکرونا تدوین کرده ایم؛ سناریوی نخست اینکه ممکن است واحدهای اقتصادی همراه با رونق به حالتی بهتر از حالت قبل از کرونا برگردند؛ سناریوی دوم پیش بینی یک دوره افول و سپس بازگشت سریع به رونق است و سناریوی سوم بازگشت به روال قبل از کرونا است برای واحدهایی که ظرفیت ایجاد اشتغال در دوران کرونا را هم داشتند.

 وی درباره اینکه حوزه ای مانند IT در دوره کرونا فرصت ایجاد اشتغال داشته است گفت:واحدهایی که کار توزیع مواد غذایی انجام می دادند؛ توزیع کالا انجام می دادند,اینها بیشترین ظرفیت ایجاد اشتغال را دارند. توسعه اشتغال در 16استان محروم را در دستور کار داریم. همچنین توسعه اشتغال در مناطق مرزی در برنامه است. مصوبه اشتغال در مناطق مرزی در کمیسیون فرعی اقتصادی دولت است که فکر می کنم تا یک جلسه آینده نهایی و به کمیسیون اصلی ارسال شود. برنامه های پسا کرونا آماده شده است.  یکی از برنامه های مهم در سال جاری حفظ اشتغال موجود و جلوگیری از ریزش سالیانه 30درصد اشتغال در کشور است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.