پنجشنبه, 10 مهر 1399 :: Thursday, 1 October 2020
 
کد خبر: 85632

حل مشکل ۲۴ واحد تولیدی با ورود دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی

حل مشکل ۲۴ واحد تولیدی با ورود دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: تا به امروز با نظارت تشکیلات قضایی استان ۲۴ واحد تولیدی مشکلاتشان حل شده و ۱۷ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته اند.
پایگاه خبری ریشه

موسی خلیل اللهی در رابطه با مشکلات واحد‌های تولیدی استان آذربایجان شرقی و اینکه چه تعداد از این واحد‌ها از طریق تشکیلات قضایی استان احصاء شده است، اظهار داشت: بنا بر دستورالعمل صادره از سوی ریاست قوه قضاییه در دادگستری‌های سراسر استان، ستادی با عنوان ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی دادگستری‌های استان با مشارکت سازمان‌های ذیربط تشکیل و ریاست آن با رییس کل دادگستری استان بوده و موظف به بررسی مشکلات واحد‌های تولیدی و صنعتی و رفع آن درحدّ توان است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ستاد اجرای اقتصاد مقاومتی دادگستری‌های استان جزو ستاد‌های برتر استان بوده و عملا هر ماه و موضوعات به صورت مصداقی بررسی می‌شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی افزود: این ستاد در دو محور بررسی مشکلات واحد‌هایی که مسائلشان قابل حل بوده و واحد‌هایی که ورشکسته شده اند، اقداماتی را انجام داده است.

وی ادامه داد: در رابطه با واحد‌هایی که مشکل دارند، اما مساله آن‌ها قابل حل بوده، سعی کردیم از طریق سازمان‌های مربوطه مشکلاتشان را رفع کنیم و تا به امروز ۲۴ واحد در استان مشکلاتشان حل شده و فعال هستند.

خلیل اللهی با بیان اینکه گا‌ها برخی واحد‌ها مشکلشان حل نشده و منجر به ورشکستگی شده اند که اصولا پس از طی مراحل تصفیه ورشکستگی دارایی بین غرما تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به این مساله که یکی از نیاز‌های اصلی جامعه اشتغال بوده در کنار وظیفه اصلی و طی مراحل تصفیه کارخانه به منظور جلوگیری از بیکاری کارگران و خط تولید به افراد دارای توانای علمی و فنی اجاره داده می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دو سال گذشته ۱۷ واحد از این طریق عهده دار و با مشارکت دیگر سازمان‌ها مشکلشان رفع و به افراد دارای صلاحیت سپرده شده و در حال حاضر فعال بوده و تولید ادامه دارد و حتی در برخی واحد‌ها صادرات نیز انجام می‌شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی تاکید کرد: تشکیلات قضایی استان این اقدامات را انجام داده و بر خود وظیفه می‌داند با هم افزایی از بیکاری کارگران و رکود اقتصادی جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.