جمعه, 4 مهر 1399 :: Friday, 25 September 2020
  • شکست واشنگتن در سازمان ملل

    شکست واشنگتن در سازمان ملل

    شکست اخیر آمریکا در سازمان ملل و عدم همراهی متحدان اروپایی با درخواست این کشور دستمایه یادداشتی در فارین پالیسی قرار گرفته است.
 
کد خبر: 85564

وزیر پیشین علوم: اگر مسئولیت داشتم کنکور را برگزار نمی‌کردم

وزیر پیشین علوم: اگر مسئولیت داشتم کنکور را برگزار نمی‌کردم
مصطفی معین گفت: در شرایطی که کشور در وضعیت هشدار قرار دارد، در صورت داشتن مسئولیت اجرایی، نه تنها برگزاری کنکور، اجازه نمی دادم، هیچ گونه تجمعی برگزار شود.
پایگاه خبری ریشه

مصطفی معین در پاسخ به این سوال که اگر وزیر علوم بودید اجازه برگزاری کنکور را می دهید یا خیر، گفت: در شرایطی که کشور در وضعیت هشدار قرار دارد، در صورت داشتن مسئولیت اجرایی، نه تنها اجازه برگزاری کنکور، اجازه نمی دادم، هیچ گونه تجمعی برگزار شود.

 رئیس شورای عالی نظام پزشکی افزود: این دیدگاه هم علمی، هم اخلاقی و هم انسانی است و تصمیم گیری ها باید تابع آن باشد.

 

وزیر پیشین علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری کنکور سراسری وجود دارد یا خیر، عنوان کرد: قطعا پروتکل های بهداشتی در امتحانی با این تعداد داوطلب و این گستردگی جغرافیایی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: در یک نانوایی که حدود ۱۰ نفر حضور داشتند فاصله رعایت نمی‌شد و تعدادی از افراد ماسک نداشتند و من نه برای خودم، برای دیگران احساس خطر کردم، این شرایط یک جامعه ۱۰ نفره است چه برسد به جامعه‌ای با تراکم چند میلیون نفر، چه در کنکور پروتکل‌ها به طور کامل رعایت نمی‌شود.

وی با تاکید دوباره به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور سراسری، عنوان کرد اینکه گفته می‌شود، اجازه برگزاری کنکور داده‌نمی شود مگر اینکه پروتکل‌ها رعایت شود، این مگر غیر قابل تحقق است و توجیهی بر دیدگاه غیر اخلاقی و غیر علمی است.

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش نیز دستورالعمل های جدید وزارت بهداشت برای برگزاری کنکور را سختگیرانه دانسته و اعلام کرده بود اجرای این دستورالعمل ها برای سازمان سنجش مقدور نیست و برای اجرای این موارد به زمان بیشتری نیاز است.

براساس گزارش میزان، مصطفی معین در دو دوره طی سال‌های ‎۱۳۶۸-۱۳۷۲  و سال‌های ‎۱۳۷۶-۱۳۸۲ جمعاً به مدت ۱۰ سال عهده‌دار مقام وزارت علوم بوده‌است.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.