يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 85507

نرخ جرم و جنایت در آمریکا افزایش یافت

 نرخ جرم و جنایت در آمریکا افزایش یافت
   ارتکاب به جرم زندانیان آزاد شده به دلیل شیوع گسترده کرونا در زندان های آمریکا، بحران امنیت عمومی را برای این کشور رقم زده است.
پایگاه خبری ریشه

 عبور شمار زندانیان مبتلا به بیماری «کرونا» در آمریکا از رقم ۱۰۰ هزار نفر و اعتراف مقام‌های آمریکایی به ناتوانی در تامین نیاز‌های بهداشتی و حفاظتی لازم برای زندان‌ها در میانه شیوع گسترده بیماری، سبب شده تا سیاست کاهش ازدحام زندان‌ها که تاکنون در آمریکا مورد غفلت عمدی واقع شده بود، مجددا در کانون بحث‌ها قرار بگیرد.

اما این موضوع برای دولت آمریکا به دلیل ارتکاب مجدد زندانیان آزاد شده به جرایم خشونت آمیز و مرگبار، به چالشی جدی مبدل شده است.

براساس جدیدترین آمارها، تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار زندانی در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند و ۸۰۲ زندانی و پرسنل زندان‌های این کشور نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

شیوع گسترده این بیماری در زندان‌های آمریکا همزمان با مشاهده مخاطرات ناشی از آزادی زندانیان با هدف کاستن از جمعیت زندان ها، بحرانی جدی است که دولت، سیستم قضایی و زندان‌های آمریکا با آن مواجه هستند؛ اقدامی که تجربه ناموفق ماه مارس را پیش چشم دارد.

به گزارش «هیل، لس آنجلس تایمز و ای بی سی»، ارتکاب به قتل یک مظنون به تجاوز در ایالت «ویرجینا» آمریکا پس از آزادی از زندان به دلیل شیوع گسترده کرونا، مجددا موضوع آزادی زندانیان را به جنجالی تبدیل کرد که بیم و هراس گسترده‌ای در جامعه ایجاد کرده است.

 

افزایش نرخ جرم و جنایت در پی آزادی زندانیان در آمریکا

در حالی که مقام‌های آمریکایی از عدم آزادی مجرمان خشونت خانگی و جنایت جنسی و در مجموع مجرمان خشن سخن می‌گویند، زندانی مذکور آزاد، مرتکب قتل و توسط پلیس کشته شد.

تجربه ناموفق زندان‌های آمریکا در آزادی زندانیان در ماه مارس به دلیل شیوع کرونا که با رشد سریع آمار جرم و جنایت دنبال شد، اکنون بار دیگر گزینه پیش روی دولت آمریکا و مقام‌های مسئول آن است.

 

افزایش نرخ جرم و جنایت در پی آزادی زندانیان در آمریکا

نامشخص بودن معیار‌های مربوط به آزادی زندانیان در آمریکا سبب بروز نگرانی‌هایی برای امنیت عمومی شده است.

در این رابطه باید به تلاش‌های اطرافیان زندانیان و به نوعی وساطت برای آزادی زندانیان پر خطر و خشن اشاره کرد که مشکل را دو چندان کرده است.

تاثیر آزادی زندانیان بدون در نظر داشتن ویژگی‌ها و به صورت بی نظم و ضابطه سبب افزایش جرم و جنایت در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا شده است.

 

افزایش نرخ جرم و جنایت در پی آزادی زندانیان در آمریکا

انواع سرقت و تجاوز نمونه‌هایی از پیامد‌های این اقدام بی برنامه هستند؛ البته توجه به این نکته ضروری است که هنور تاثیر واقعی این اقدام به صورت کامل خود را نمایان نکرده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.