• افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    رئیس مرکز حقوق شهروندی یمن با اشاره به افزایش آمار کودکان کار در یمن افزود عربستان و امارات در برابر چشمان جهانیان، زشت‌ترین جنایات را مرتکب شده اند، اما حکومت‌های متمول توانسته اند دهان جهانیان را ببندند.
دوشنبه, 31 شهريور 1399 :: Monday, 21 September 2020
 
کد خبر: 85501

انگلیس؛ مرکز مصرف مواد مخدر در اروپا

انگلیس در میان کشورهای اروپای بیشترین مشکل را در ارتباط با مصرف مواد مخدر دارد.
پایگاه خبری ریشه

 انگلیس در میان کشور‌های اروپایی بیشترین مشکل را در ارتباط با مصرف مواد مخدر از جمله مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر دارد.

گزارش وضعیت مواد مخدر منتشر شده توسط دولت انگلیس برای سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که نوجوانان ۱۵ سال به بالای بیشتری نسبت به گذشته به مصرف مواد مخدر روی آورده اند.

به گزارش اکسپرس، کارشناسان می‌گویند از این نظر انگلیس با بحران شدیدی مواجه شده است و نیازمند اقدامی فوری است.

سال گذشته نرخ مصرف مواد مخدر در انگلیس و ولز ۹.۴ درصد بوده که از میانگین ۱۰ سال گذشته بیشتر بوده است؛ همچنین نرخ مصرف مواد مخدر در اسکاتلند از ۹ درصد به ۱۲ درصد رسیده است.

نرخ مرگ و میر بر اثر مصرف مواد مخدر در انگلیس و کشور‌های همجوار از جمله ولز و اسکاتلند در سال ۲۰۱۷ میلادی ۷۶ مورد مرگ به ازای یک میلیون نفر بود؛ این عدد به تنهایی در اسکاتلند ۲۲۹ مرگ به ازای یک میلیون نفر است.

همچنین آمارها درباره سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که ۳۸ درصد از نوجوانان ۱۵ ساله دستکم برای یک بار مواد مخدر مصرف کرده اند که این نرخ ۸ درصد بیشتر از نرخ ۵ سال گذشته است.

در اسکاتلند نیز ۲۱ درصد از نوجوانان ۱۵ ساله مواد مخدر را دستکم یک بار مصرف کرده اند؛ این نرخ در سال ۲۰۱۳، ۱۸ درصد بود.همچنین انگلیس بالاترین میزان مصرف مواد افیونی، کراک و کوکائین را دارد.

در سال ۲۰۱۷، ۵۷ هزار و ۴۳۰ نفر در انگلیس و کشور‌های همجوار بر اثر مصرف مواد افیونی درمان را شروع کردند.

این نرخ معادل ۳۵ درصد نرخ کل اتحادیه اروپاست.؛از مجموع ۱۱ هزار نفری که در اروپا به خاطر مصرف کراک درمانشان را شروع کردند، ۶۵ درصد مربوط به انگلیس و کشور‌های همجوارش هستند.

«ایتان الکساندر»، مدیر سازمان ترک اعتیاد انگلیس می‎گوید «انگلیس به همراه کشور‌های همجوارش از جمله اسکاتلند و ولز به مرکز مصرف مواد مخدر در اروپا تبدیل شده اند و ما در بحران واقعی مصرف مواد مخدر درگیر شده ایم.»

وی در ادامه گفت «دولت و وزارت بهداشت انگلیس باید سریع برای مقابله با این بحران اقدام کنند.»

به گفته او، هرچه مصرف مواد مخدر به خصوص در میان نوجوانان و جوانان بیشتر شود، شاهد مرگ و میر بیشتری خواهیم بود.

کارشناسان، ورود مواد مخدر به مقدار زیاد از آمریکای جنوبی، رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های تبهکاری را دلیل افزایش مصرف مواد مخدر در انگلیس می‌دانند.

با وجود تعطیلی‌ها در انگلیس بر سر شیوع ویروس کرونا، مواد مخدر در این کشور کمیاب نشده است و بعضی افراد این مواد را در منزل خود تحویل می‌گیرند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.