جمعه, 4 مهر 1399 :: Friday, 25 September 2020
  • شکست واشنگتن در سازمان ملل

    شکست واشنگتن در سازمان ملل

    شکست اخیر آمریکا در سازمان ملل و عدم همراهی متحدان اروپایی با درخواست این کشور دستمایه یادداشتی در فارین پالیسی قرار گرفته است.
 
کد خبر: 85453

هزینه درمان هر کرونایی چقدر است؟

هزینه درمان هر کرونایی چقدر است؟
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: هزینه معالجه و درمان بیماران مبتلا به کرونا از ۵۰ هزار تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان متغیر است.
پایگاه خبری ریشه

ابوالفضل آفریده افزود: هزینه معالجه و درمان بیماران مبتلا به کرونا براساس وضعیت جسمانی بیمار تغییر می‌کند. گاه بیمار با استفاده از دارودرمانی و هزینه‌کرد ۶۰ – ۵۰ هزار تومان بهبود می‌یابد و گاه نیازمند بستری در بیمارستان‌ و بالتبع افزایش هزینه‌کرد اقتصادی است.

وی ادامه داد: بیمار مبتلا به کرونا در صورت بستری در بخش‌های آی سی یو و مراقبت‌های ویژه با هزینه‌کرد ۵ - ۴ میلیون تومان بهبود پیدا می‌کند.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: برخی بیماران (در وضعیت شدید بیماری) و استفاده از داروهای گران قیمت اما نیازمند هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیون تومان هم شده‌اند.

اهم تأثیرات بحران کرونا بر هزینه‌های بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی

آفریده یادآور شد: هزینه‌های درمان بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی، هزینه‌های ناشی از عدم پذیرش بیماران الکتیو در مراکز درمانی ملکی و هزینه‌های پذیرش و درمان بیمه‌شدگان در مراکز درمانی دانشگاهی و غیردانشگاهی هم از مهمترین هزینه‌های بخش درمان محسوب می‌شود.

وی افزود: افزایش هزینه‌های تجهیزات و اقلام مصرفی و محافظت فردی مورد نیاز برای کنترل کرونا و هزینه‌های جانبی ناشی از تمدید اعتبار دفترچه بیمه‌شدگان، بدون بررسی استحقاق درمان نیز از هزینه‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

به گفته مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی، هزینه‌های ناشی از کرونا از نوع هزینه‌های غیرقابل پیش‌بینی، اضافه بر تعهدات سازمان، در قالب هزینه‌های مدیریت بحران و نیازمند کمک و مشارکت دولت است.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.