جمعه, 11 مهر 1399 :: Friday, 2 October 2020
 
کد خبر: 85437

تاکید بر لزوم تداوم استفاده از ماسک برای خروج از وضعیت قرمز کرونا

تاکید بر لزوم تداوم استفاده از ماسک برای خروج از وضعیت قرمز کرونا
مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: مردم می‌بایست برای خروج مشهد و خراسان رضوی از وضعیت قرمز شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، به استفاده صحیح از ماسک بهداشتی و رعایت دقیق و کامل پروتکلهای بهداشتی ادامه دهند.
پایگاه خبری ریشه

دکتر حمیدرضا رحیمی  افزود: ظرف چند روز اخیر تعداد بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستانهای مشهد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: البته این کاهش به هیچوجه نشانگر کاهش خطر ابتلای شهروندان در مشهد و خراسان رضوی به ویروس همه‌گیر کرونا و شیب نزولی وضعیت قرمز در این خطه نیست.

مسوول کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در مشهد و خراسان رضوی همچنان قرمز است بنابراین همگان باید نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک بهداشتی صورت هوشیارتر  از گذشته بوده و در این خصوص با حساسیت رفتر کنند.
وی افزود: بررسیها نشان می‌دهند که بر صورت زدن ماسک بهداشتی تاثیر زیادی در مهار انتقال ویروس کرونا و کاهش بیماران کووید ۱۹ دارد لذا از عموم مردم عاجزانه تقاضا داریم  پروتکلهای بهداشتی را همچنان با دقت و حساسیت تمام رعایت کنند.
دکتر رحیمی ادامه داد: گرچه هم‌اینک افزون بر ۶۰ درصد مردم در خراسان رضوی از ماسک بهداشتی استفاده می‌کنند اما این میزان باید به ۱۰۰ درصد جمعیت برسد.

وی گفت: بر این اساس فرهنگ‌سازی در این زمینه همچنان نیازمند آگاهی‌بخشی عمومی در مورد تاثیر بکارگیری ماسک بهداشتی در مبارزه با ویروس همه‌گیر کرونا است. 

تاکنون ۱۷ نفر از کادر درمانی شامل پزشک، پرستار، کارشناس اتاق عمل، کارشناس بینایی‌سنجی و دیگر گروههای پزشکی در مشهد با تقدیم جان خود بخاطر ابتلا به ویروس کرونا "شهید خدمت" شده‌اند.
۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در سطح ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشت و درمان دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان  ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۸۴ هزار و ۳۷۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۹ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۵۷۸ نفر را بیمار کرده و جان ۷۳۰ هزار و ۱۵۱ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۱۲ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۸۹ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با پنج میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۰ بیمار کووید ۱۹ و ۱۶۵ هزار و ۷۴ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا، جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد. 

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.