جمعه, 4 مهر 1399 :: Friday, 25 September 2020
  • شکست واشنگتن در سازمان ملل

    شکست واشنگتن در سازمان ملل

    شکست اخیر آمریکا در سازمان ملل و عدم همراهی متحدان اروپایی با درخواست این کشور دستمایه یادداشتی در فارین پالیسی قرار گرفته است.
 
کد خبر: 85361

ادعای مقام اطلاعاتی واشنگتن درباره اثرگذاری ایران، چین و روسیه بر انتخابات آمریکا

ادعای مقام اطلاعاتی واشنگتن درباره اثرگذاری ایران، چین و روسیه بر انتخابات آمریکا
یک مقام اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا روز جمعه، نگرانی‌هایی را درباره مداخله ایران، چین و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطرح کرد.
پایگاه خبری ریشه

بیل اوانینا، مدیر مرکز امنیتی و ضد جاسوسی آمریکا تاکید کرد که نهادهای اطلاعاتی این کشور این ارزیابی را داشته‌اند که چین امیدوار است که دونالد ترامپ بار دیگر رئیس جمهور آمریکا نشود، روسیه در تلاش است تا جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها را بدنام کند و ایران نیز بدنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک است.

بیل اوانینا در بیانیه‌ای تاکید کرد که ایران احتمالا می‌خواهد با نفوذ آنلاین بر انتخابات پیش روی ایالات متحده آمریکا اثر بگذارد به طوریکه مثلا روی انتشار اطلاعات اشتباه در شبکه‌های اجتماعی و بازنشر مطالب ضدآمریکایی تمرکز خواهد کرد.

وی اضافه کرد که ایران به‌دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده آمریکا، تضعیف دونالد ترامپ و ایجاد دو دستگی و تفرقه در کشور پیش از انتخابات نوامبر 2020 است.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم با طرح  ادعاهایی در این باره گفته است: ایران خیلی دوست دارد که من رئیس‌جمهور نشوم، اما من را این اعلام می‌کنم که اگر من برنده شوم، خیلی سریع با ایران به توافق خواهیم رسید.

وی افزود: ایران منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری است، زیرا ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند با جو بایدن وارد توافق شوند. اگر آنها یا چینی‌ها با بایدن به توافق برسند، آمریکا را تصاحب خواهند کرد.

ترامپ در واکنش به گزارش دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا درباره قصد چین، ایران و روسیه برای تاثیرگذاری روی انتخابات آمریکا گفت که چین و روسیه نمی‌خواهند وی رئیس‌جمهور شود.

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: پیروزی من در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، آخرین چیزی است که آن را روسیه می‌خواهد؛ زیرا هیچ‌کس با روسیه سخت‌گیرتر از من نبوده است.

وی افزود: بزرگترین خطری که پیش روی ما در انتخابات وجود دارد، برگزاری انتخابات پستی است؛ چراکه تقلب و جعل آراء در انتخابات پستی برای دخالت خارجی راحت‌تر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.