جمعه, 11 مهر 1399 :: Friday, 2 October 2020
 
کد خبر: 85350

ماموران پلیس محدودیتی برای تیراندازی در پایتخت ندارند+فیلم

ماموران پلیس محدودیتی برای تیراندازی در پایتخت ندارند+فیلم
سردار علیرضا لطفی در خصوص تعقیب و گریز و تیراندازی ماموران پلیس آگاهی توضیحاتی را ارائه کرد.
پایگاه خبری ریشه

سردار لطفی در بخشی از این توضیحات با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد افرادی که پلیس به آن‌ها مشکوک می‌شوند، پا به فرار می‌گذارند، گفت: یکی از پر استرس‌ترین موقعیت‌ها برای هر افسر پلیسی، تعقیب و گریز در تهران است. زیرا در تهران، تمرکز جمعیت زیادی وجود دارد و با هر نوع فرار متهم، ممکن است جان مردم به خطر بی افتد.

وی افزود: در تهران، بلااستثنا هر روز تعقیب و گریز داریم که در این زمینه علاوه بر آمادگی جسمانی مامور پلیس، تجهیزات و امکانات نیز بسیار مهم است.

رییس پلیس آگاهی ادامه داد: برخی متهمان هنگام تعقیب و گریز در میان مردم رفته و مخاطراتی ایجاد می‌کنند، وقتی این موقعیت پیش می‌آید همکاران ما در نیروی انتظامی با رعایت قانون به کارگیری سلاح، اقدام به تیراندازی می‌کنند.

وی اظهار کرد: وقتی تیراندازی صورت می‌گیرد، تبعات بعدی حادثه می‌شود. اگر بگوییم ماموران از تیراندازی نگران نیستند، درست نیست، زیرا تیری که رها می‌شود ممکن است مشکلاتی ایجاد کند و خطای انسانی رخ دهد، که این اتفاق در سنوات قبل اتفاق افتاده است.

سردار لطفی گفت: ما تلاش می‌کنیم مجرمان را سالم دستگیر کنیم، اما در برخی موارد، متهمان با سلاح گرم یا سرد به سمت مامور ما حمله می‌کنند که در اینصورت برای حفظ صلابت پلیس، ماموران از امکانات خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: ماموران ما از پیگیری پس از تیراندازی ترسی ندارند و آموزش‌ها بسیار کامل‌تر شده است تا از فشار روانی آن‌ها کاسته شود، اما قطعا تیراندازی در شهر، استرس به همراه دارد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.