دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 85268

نفوذ کرونا به قلب ارتش رژیم صهیونیستی؛ افزایش نرخ ابتلا در میان نظامیان صهیونیست

نفوذ کرونا به قلب ارتش رژیم صهیونیستی؛ افزایش نرخ ابتلا در میان نظامیان صهیونیست
گزارش‌ها و بررسی‌های جدید از گسترش شیوع کرونا در میان نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با قرار گرفتن زیرساخت‎های بهداشتی اراضی اشغالی در آستانه فروپاشی حکایت دارند.
پایگاه خبری ریشه

شیوع گسترده بیماری «کرونا» در اراضی اشغالی، سبب بروز بحران بهداشتی جدی شده که پیامد‌های مختلفی را برای رژیم صهیونیستی در پی داشته و چالش‌های غیرقابل حلی را برای این رژیم رقم زده است.

براساس جدیدترین آمارها، شمار تلفات کرونا در اراضی اشغالی به رقم ۵۴۶ مورد رسیده و تعداد مبتلایان به ۷۵ هزار نفر نزدیک شده است.

این در حالی است که گزارش‌ها از فروپاشی زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی رژیم صهیونیستی حکایت دارند و کارکنان درمان و بهداشت این رژیم تاکنون در اعتراض به کمبود تجهیزات و نفرات دست به اعتصاب و تظاهرات زده اند.

شیوع بیماری کرونا در اراضی اشغالی در میانه بحران‌های سیاسی داخلی و خارجی، اختلاف نظر‌ها و شکاف‌های روزافزون در کابینه ائتلافی، بر چالش‌های این رژیم در عرصه‌های مختلف افزوده است که از جمله آنها می‌توان به بحران‌های اقتصادی، رشد نرخ بیکاری، شورش‌های اجتماعی، بحران بهداشتی و البته درگیری‌های سیاسی درون کابینه اشاره کرد.

اما تاثیر این بیماری بر اراضی اشغالی از وجهی دیگر نیز قابل توجه است؛ آلودگی گسترده نظامیان صهیونیست به کرونا.

همزمان با حرکت سریع زیرساخت درمانی و پزشکی رژیم صهیونیستی در مسیر فروپاشی، شورش‌های گسترده اجتماعی و بیم از واکنش «حزب الله»، که نیاز به ارتش و نیروی نظامی قدرتمندی برای مقابله را طلب می‌کند، ارتش رژیم صهیونیستی با ابتلای گسترده نظامیان به کرونا مواجه شده است.

روند صعودی نرخ ابتلا به کرونا در میان نظامیان صهیونیست از ابتدای ماه ژوئن، در پی آن رخ داد که اراضی اشغالی شاهد موج دوم شیوع بیماری شد.

تنها تا نیمه ماه گذشته (جولای)، ۱۲ هزار سرباز صهیونیست در قرنطینه بوده و ابتلای ۵۶۸ نفر از نظامیان این رژیم تایید شده بود.

نکته قابل توجه در مورد شیوع گسترده کرونا در ارتش رژیم صهیونیستی، اجتناب آن از ارائه آمار‌های جدید در پی رشد ۳ برابری نرخ ابتلا به کرونا در ارتش در ۹ روز – از ۴ تا ۱۳ جولای (۱۴ تا ۲۳ تیر) - است.

ابتلا به کرونا در ارتش رژیم صهیونیستی محدود به سطح پایین نبوده و تاکنون شمار زیادی از نظامیان و مقام‌های ره بالای ارتش نیز یا به کرونا مبتلا شده و یا ناچار به رفتن به قرنطینه شده اند که از جمله آنها می‌توان به قرنطینه شدن «بنی گانتز» وزیر جنگ و فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

در عین حال وبگاه عبری زبان «والاه» در مقاله‌ای تحلیلی از عدم آمادگی رژیم صهیونیستی برای درگیری در هر نوع جنگی خبر می‎دهد.

با در کنار هم قرار دادن واقعیت‌های موجود، به خوبی می‌توان به عمق فاجعه کرونا در ارتش رژیم صهیونیستی پی برد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.