شنبه, 18 مرداد 1399 :: Saturday, 8 August 2020
 
کد خبر: 84845

شاخص بورس در مرداد ماه اصلاح می‌شود؟

شاخص بورس در مرداد ماه اصلاح می‌شود؟
به گفته یک کارشناس بازار سرمایه انتظار می‌رود بازار دوره استراحت و اصلاحی را تجربه کند، اما نمی‌توان زمان اصلاح را پیش بینی کرد.
پایگاه خبری ریشه

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با میزان در خصوص شرایط بازار بورس در تیرماه و روند کلی بازار گفت: همچنان نقدینگی به بازار بورس وارد می‌شود و نظر کلی روی بازار است و بازار عملا انتظارات سهامداران را پاسخ می‌دهد.

وی با اشاره به تحولات بازار ارز در تیرماه و تاثیر آن بر بازار گفت: تغییرات قیمت ارز باعث ورود بخشی از نقدینگی به بازار بورس شد و رویکرد بازار به خصوص در مورد شرکت‌های صادرات محور را تقویت کرد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: درحال حاضر بازار با محوریت شرکت‌های بزرگ در حال رشد بوده و هر چند ممکن است چند روز یکبار بازار اصلاحاتی را تجربه کند.

دارابی با بیان اینکه بازار بورس از ابتدای امسال تاکنون رشد قابل توجهی داشته اظهار کرد: انتظار می‌رود بازار دوره استراحت و اصلاحی را تجربه کند و شرایطی که درحال حاضر در بازار وجود دارد با سرعت آرامتری به صورت مثبت ادامه یابد.

وی در مورد پیش بینی زمان اصلاح بازار گفت: نمی‌توان زمان اصلاح بازار را پیش بینی کرد و باید منتظر تحولات بازار بود.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عرضه صندوق‌های ETF در مرداد ماه گفت: قطعا با عرضه این صندوق‌ها بازار وضعیت مطلوب تری پیدا خواهد کرد چرا که این صندوق‌ها پیوند دهنده انتظارات مردم و نیاز‌های دولت است.

دارابی با بیان اهمیت ویژه صندوق‌های ETF گفت: هر چند صندوق‌ها دارای اهمیت بالایی است، اما جایگزین عرضه‌های مستقیم سهام و واگذاری مدیریت توسط دولت نمی‌شود.

وی افزود: این صندوق‌ها می‌تواند سازو کار میانه‌ای برای رفع نیاز‌های دولت در جهت کسری بودجه و نیاز‌های مردم در جهت یک سرمایه گذاری مطمئن و امن محسوب شود.

به گزارش میزان شاخص بورس و اوراق بهادار در تیرماه ۹۹ با اُفت و خیز فراوانی همراه بود، اما نگاه اجمالی به نمودار شاخص در اولین ماه تابستان روند مثبتی را نشان می‌دهد.

شاخص بورس در مرداد ماه اصلاح می‌شود؟

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.