يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 84439

بازگشایی رودخانه هزار بوته بعد از ۱۵ سال با ورود مدعی العموم

بازگشایی رودخانه هزار بوته بعد از ۱۵ سال با ورود مدعی العموم
سرپرست دادگاه عمومی شهرستان فاریاب از بازگشایی رودخانه هزار بوته خبر داد و گفت: با همت دادگستری شهرستان فاریاب مسیر رودخانه معروف به هزار بوته که قریب ۱۵ سال توسط عده‌ای عدوانا تصرف شده بود، بازگشایی شد.
پایگاه خبری ریشه
بهرام سالاری نژاد عنوان کرد: بسته بودن مسیر رودخانه هزار بوته در زمان نزولات موجب تخریب مزارع و مسدودسازی جاده اصلی فاریاب – جیرفت و آبگرفتگی منازل مردم می‌شد.
وی افزود: مسیر رودخانه معروف به هزار بوته در راستای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه بازگشایی شد و به لطف خدا رودخانه فصلی در حال حاضر در مسیر اصلی خود در جریان است.
سرپرست دادگاه عمومی شهرستان فاریاب از توابع کرمان با اشاره به ورود دستگاه قضایی برای حل مشکلات  معدن طلای زرترشت گفت: با توجه به عدم انجام تعهدات معدن طلای زرترشت، اداره کل محیط زیست استان و شهرستان کهنوج مجددا پیگیری امورات مرتبط محیط زیستی آن مجموعه را داشته که مجددا منجر به تنش بین دو نهاد خصوصی و دولتی شده بود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تعهدات در حال انجام و معدن و شرکت مذکور در حال فعالیت هستند، عنوان کرد: طی بازدید‌های مکرر و تشکیل جلسه رفع موانع تولید با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان، رییس اداره محیط زیست شهرستان کهنوج، فرماندار فاریاب و مدیر عامل شرکت معدنی طلا زرترشت نسبت به انجام تعهدات قانونی توجیه شد.
سرپرست دادگاه عمومی شهرستان فاریاب درادامه با اشاره به حل مشکلات کارگران شرکت معدن کرومیت امین یار با ورود این واحد قضایی عنوان کرد: با توجه به عدم پرداخت ۸ ماه حقوق و بیمه کارگران با تشکیل جلسه رفع موانع تولید وپیگیری مجدانه موضوع، شرکت معدنی موظف به پرداخت تعهدات شد و حق آنان را پرداخت کرد و کارگران نیز در محل کار خود حضور پیدا کردند و اکنون در حال فعالیت اقتصادی است.
سالاری تصریح کرد: با توجه به تصرفات عمده اراضی ملی و تغییرات غیر قانونی نقشه پلاک‌های ثبتی توسط کارشناسان منابع طبیعی، موضوع تشکیل پرونده و نسبت به اصلاح اسناد از طریق اداره ثبت و منابع طبیعی پیگیری به عمل آمد و اداره مذکور متعهد به اصلاح نقشه‌ها و اسناد صادره در چارچوب قانونی شدند و در حال حاضر اقدامات مقتضی در حال انجام است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.