شنبه, 18 مرداد 1399 :: Saturday, 8 August 2020
 
کد خبر: 84211

واکنش بازپرس ویژه آمریکا به اقدام ترامپ در عفو مشاور مجرمش

واکنش بازپرس ویژه آمریکا به اقدام ترامپ در عفو مشاور مجرمش
بازپرس ویژه و سابق پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در اقدامی کم‌سابقه از تعقیب قضایی راجر استون دستیار و مشاور دیرینه ترامپ دفاع کرده است.
پایگاه خبری ریشه

رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا با انتشار مطلبی در روزنامه واشنگتن پست از اقدام دفترش در تعقیب قضایی راجر استون مشاور و دستیار دیرینه دونالد ترامپ حمایت و دفاع کرده است.

مولر نوشت: راجر استون هنوز یک مجرم محکوم است و عفو و بخشش ترامپ موجب تبرئه وی نخواهد شد. کنگره نیز تحقیقاتی کرده و به‌دنبال اطلاعاتی از راجر استون بود. یک هیئت منصفه بعداً به این نتیجه رسید که راجر استون به اعضای کنگره دروغ گفته است. وی درباره بسیاری از مسائل مربوط به کارزار انتخاباتی ترامپ دروغ گفته است.

وی افزود: هیئت منصفه در نهایت به این جمع‌بندی رسید که استون قصد ممانعت در روند تحقیقات کنگره را دارد. به‌خاطر بخشش و عفو ترامپ، او به زندان نخواهد رفت ولی همچنان یک مجرم محکوم است.

در حالی که قرار بود حکم زندان راجر استون مشاور باسابقه و دیرینه ترامپ از هفته آینده آغاز شود، رئیس جمهور آمریکا با استفاده از قدرت و اختیارات قانونی خود این حکم را لغو کرده است.

استون پیش از این در ارتباط با پرونده تحقیقات روسیه محکوم به حبس شده بود. دموکراتها در واکنش به این اقدام به‌شدت از ترامپ انتقاد و وی را فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده ارزیابی کردند.

استون به‌خاطر پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به 3 سال حبس محکوم شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.