شنبه, 25 مرداد 1399 :: Saturday, 15 August 2020
 
کد خبر: 84201

تضمین رشد بازار بورس با برنامه‌های دولت

تضمین رشد بازار بورس با برنامه‌های دولت
کارشناس بازار سرمایه گفت: صندوق‌های قابل معامله دولت، عرضه‌های اولیه در راه و اقبال عمومی مردم رشد بازار سرمایه را تضمین می‌کند.
پایگاه خبری ریشه

همایون دارابی در خصوص بازار بورس و ریزش اخیر بازار اظهار کرد: پتانسیل‌های بازار سرمایه بسیار بالاست و می‌تواند تحت برنامه‌هایی که دولت برای بازار دارد رشد را تضمین کند.

کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: صندوق‌های قابل معامله دولت، عرضه‌های اولیه در راه و اقبال عمومی مردم رشد بازار را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: بازار بورس توانسته سپر تورمی خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کند و در این شرایط نگرانی از آینده بازار بورس نداریم هرچند ممکن است سرعت رشد بازار کمتر شود، اما قطعا جریان رشد ادامه دار خواهد بود.

دارابی در مورد اصلاحات بازار بورس پس از رشد‌های طولانی گفت: در گذشته حجم بازار کوچک بود و فعالین بازار نیز کمتر بودند، اما در حال حاضر فعالان بازار افزایش یافته است و وقتی شاخص اُفت می‌کند علاقه به خرید و سرعت بالا در این زمینه باعث بازگشت شاخص می‌شود.

کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بازار مانند گذشته نیست که خریداری برای سهم‌های ارزان شده پیدا شود و این بازگشت هفته‌ها زمان ببرد.

وی افزود: به دلیل افزایش فعالان در بازار سرمایه، سهام در بازار خیلی سریعتر جمع می‌شود و این بحث که اصلاحات کمتری رخ می‌دهد بیش‌تر مطرح است، اما این طور نیست.

دارابی گفت: بازار همچنان اصلاحات را انجام می‌دهد و اصلاح جزو ذات بازار است و برای سلامت بازار رخ می‌دهد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.