يكشنبه, 17 اسفند 1399 :: Sunday, 7 March 2021
 
کد خبر: 84200

هشدار پارلمانی به کره‌جنوبی؛ بدهی ایران پرداخت نشود اقدام متقابل می‌کنیم

هشدار پارلمانی به کره‌جنوبی؛ بدهی ایران پرداخت نشود اقدام متقابل می‌کنیم
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به طور حتم درباره بدهی کره جنوبی به ایران تصمیم‌گیری خواهیم کرد، گفت: باید در بحث دیپلماسی پارلمانی فشاری به کره جنوبی بیاوریم تا اقدامات به جلو حرکت کند و اقدامات قانونی محقق شود.
پایگاه خبری ریشه
محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به بدهی میلیاردی کره جنوبی به ایران و راه‌های باز پس‌گیری این بدهی، گفت: کره جنوبی از جمله کشور‌های طرف حساب ایران است.
وی بیان داشت: انتظار داریم وزارت امور خارجه محکم و قاطعانه با سفیر کره جنوبی در این رابطه مذاکراتی را آغاز کند چرا که ما به طور حتم درباره بدهی کره جنوبی به ایران تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
پورابراهیمی تصریح کرد: همچنین کلیه کشور‌هایی که با ما روابط اقتصادی دارند درصورتی که به تعهدات قانونی خود تمکین نکنند ما در رابطه با آن کشور‌ها عمل متقابل انجام خواهیم داد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید گزارشی درباره روابط اقتصادی کشور‌ها با ایران را به مجلس ارائه کند، تصریح کرد: پیرو این گزارش باید مشخص شود که کدام کشور بر اساس تعهدات قانونی باید منابع ما را آزاد کند و اما به هر دلیلی آزاد نمی‌کند.
وی با بیان اینکه جالب توجه این است که برخی کشور‌ها حتی اقدام به فروش کالا‌های خود در کشور ما می‌کنند، اظهار داشت: قطعا ما با برخی از کشور‌ها که به تعهدات مالی خود پایبند نیستند عمل متقابل خواهیم کرد.
پورابراهیمی با بیان اینکه در صورت بد عهدی‌های مالی برخی کشور‌ها باید از ابزار‌های خودمان استفاده کنیم، بیان داشت: همچنین ما باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی در این راستا استفاده کنیم البته در این زمینه ما مذاکرات خوبی با ریاست مجلس داشتیم.
وی بیان داشت: ان‌شاءالله ظرفیت دیپلماسی پارلمانی ما در راستای کشورهایی چون کره جنوبی باید فعال شود لذا طبیعتا باید در بحث دیپلماسی پارلمانی فشاری به کره جنوبی بیاوریم تا اقدامات به جلو حرکت کند و اقدامات قانونی محقق شود.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.