چهارشنبه, 22 مرداد 1399 :: Wednesday, 12 August 2020
 
کد خبر: 84061

۳.۵ میلیارد یورو در سامانه نیما فروخته شد

۳.۵ میلیارد یورو در سامانه نیما فروخته شد
بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین امسال تا پایان روز ۱۵ تیرماه رقمی معادل ۳.۵ میلیارد یورو در این سامانه به فروش رفته است.
پایگاه خبری ریشه

معاونت بررسی‌های اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به عملکرد سامانه نیما از ابتدای فروردین 1399 تا پایان 15 تیرماه پرداخته و نوشته است: از اول فروردین ماه امسال تا پایان روز 15 تیرماه رقمی معادل 3 میلیارد و 591 میلیون یورو در سامانه نیما به فروش رفته که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 32.1 درصد کمتر است.

این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته برابر با 5 میلیارد و 288 میلیون یورو بود. همچنین در مدت زمان مورد بررسی، دو میلیارد و 278 میلیون یورو ارز برای واردات از طریق سامانه نیما به فروش رفته است. این رقم نیز نسبت به مدت زمان مشابه در سال 98 معادل 52.3 درصد کاهش یافته است.

سال گذشته و از اول فروردین تا 15 تیرماه 4 میلیارد و 774 میلیون یورو ارز برای واردات از طریق سامانه نیما به فروش رفته بود. این در حالی است که از کل رقم ارز بازگشتی طی این مدت، یک میلیارد و 828 میلیون یورو تنها از ابتدای خردادماه و در مدت 45 روز در این سامانه عرضه شده است.

صادرکنندگان سال 98 تا روز 31 تیرماه فرصت دارند تا ارز حاصل از صادرات خود را برای بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده به چهار روش اعلامی بانک مرکزی به کشور بازگردانند.

بررسی عملکرد سامانه نیما همچنین نشان می‌دهد که از روز 16 مردادماه 1397 و آغاز به کار این سامانه، بیش از 30 میلیارد و 860 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات به فروش رفته و همزمان بیش از 25 میلیارد و 467 میلیون یورو نیز ارز برای واردات تامین شده است.

قیمت دلار , قیمت ارز , بانک مرکزی , اتاق بازرگانی تهران ,

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.