شنبه, 25 مرداد 1399 :: Saturday, 15 August 2020
 
کد خبر: 83999

قلع و قمع ۵۷ هکتار از اراضی تغییر کاربری شده در خوی

 قلع و قمع ۵۷ هکتار از اراضی تغییر کاربری شده در خوی
رییس دادگستری خوی گفت: پس از بررسی و رسیدگی‌های متمادی، رأی لازمه دایر بر خلع ید و قلع و قمع ۵۷ هکتار از اراضی و مستحدثات به نفع اداره مسکن و شهرسازی صادر شد.
پایگاه خبری ریشه

حسن ابراهیمی با اعلام خبر اجرای حکم قطعی خلع ید و قلع و قمع در شهرستان خوی بیان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های تبیینی و راهبردی قوه قضاییه، پس از بررسی و رسیدگی‌های متمادی پرونده مورد مناقشه اداره مسکن و شهرسازی و آموزش عالی، رأی لازمه دایر بر خلع ید و قلع و قمع مستحدثات نسبت به زمین‌های موسوم به دانشکده دامپزشکی که بعد‌ها به دانشکده فنی و مهندسی تغییر نام داد، به نفع اداره مسکن و شهرسازی صادر گردید.

رییس دادگستری خوی افزود: پس از طی تشریفات آیین دادرسی و قطعیت دادنامه‌ صادره و صدور اجرائیه و پس ازگذشت یکسال، با درخواست محکوم له، مفاد دادنامه اجرا و پس از خلع ید و رفع موانع تحویل محکوم له گردید.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۶۹ طی قرارداد یکساله‌ای، پنجاه و هفت هکتار از اراضی متعلقه از ناحیه اداره مزبور جهت احداث مراکز آموزشی به دستگاه‌های ذیربط تحویل شده بود که به دلیل عدم ایفای تعهد و پس از سی سال به طرح دعوی از سوی محکوم له، رسیدگی و حکم مقتضی صادر گردید و از این جهت که زمین تحویل داده شده جهت احداث مراکز آموزشی اختصاص داشت، به زمین کشاورزی و زراعی تبدیل شده بود و با اجرای حکم، شائبه‌های زمین خواری و تعلل در اجرای حکم پایان یافت.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.