دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 83984

کارشناس مسائل سیاسی: آمریکا بزرگ‌ترین رژیم ناقض حقوق بشر در دنیاست

 کارشناس مسائل سیاسی: آمریکا بزرگ‌ترین رژیم ناقض حقوق بشر در دنیاست
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا بزرگ‌ترین رژیم ناقض حقوق بشر در دنیاست، گفت: متحدان آمریکا اعم از رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه، دستان‌شان به خون مردم بی‌گناه و معترضان سیاسی آغشته است.
پایگاه خبری ریشه
حمیدرضا ترقی، با بیان اینکه آمریکا طبق آمار‌ها در طول دوران حیات سیاسی خود  در ۶۰ کشور  دخالت مستقیم داشته است، اظهار داشت: آنها در ایجاد کودتا و براندازی۶۰ کشور نقش داشته ‌اند و با ایجاد زندان‌های غیر قانونی مانند ابوغریب و گوانتانامو و ... بزرگترین رژیم نقض کننده‌ترین حقوق بشر در دنیاست.
وی افزود: اخیراً سرنگونی محسبه‌هایی که در آمریکا و دیگر کشورهای  غربی، مورد حفاظت بود نماد عدم توجه حکام آمریکایی به قوانین حقوق بشر و تبعیض نژادی است. 
 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: متحدین آمریکا اعم از رژیم صهیونیستی و کشور‌های مرتجع منطقه، نیز دستان‌شان به خون مردم بیگناه و معترضان سیاسی آغشته است و  آمریکایی‌ها در برابر هیچکدام از اقدامات ضدحقوق بشری آنها، تاکنون موضع نگرفته است؛ چنین معیارها و رفتارهای دوگانه حقوق بشری آمریکا،  آنها را در سایر اعمال متحدانش شریک و سهیم کرده است. 
وی با بیان اینکه امروزه شاهدیم بخش عمده‌ای از شیعیان یمن حق رأی ندارند در حالی که این برخلاف حقوق بشر مصوب سازمان ملل است، گفت: در عربستان خبرنگاران را تکه تکه می‌کنند و مخالفان را با بدترین وضعیت قرون وسطایی سر می‌برند اما آمریکا در برابر هیچ‌کدام از این‌ها موضع نمی‌گیرد.

ترقی افزود: رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و در بقیه مناطق غرب آسیا دست به جنایت‌های متعدد و کودک‌کشی می‌زند، اما  آمریکا هیچ موضعی علیه آن‌ها نمی‌گیرد؛ از سوی دیگر عربستان و امارات نیز تا کنون بیش از ۱۰ هزار کودک را در یمن کشته‌اند و همه این اقدامات ضدحقوق بشری به درخواست آمریکا صورت می‌گیرد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا نه تنها در کشور خود با تبعیض نژادی و عدم رعایت حقوق بشر ناقض‌ترین دولت در قوانین حقوق بشری است در دنیا نیز از حامیان دیکتاتورهاست و از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کند. 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.