چهارشنبه, 9 مهر 1399 :: Wednesday, 30 September 2020
 
کد خبر: 83982

ظریف: آمریکا شیوع ویروس کرونا را هم امنیتی‌ کرده است

 ظریف: آمریکا شیوع ویروس کرونا را هم امنیتی‌ کرده است
وزیر امور خارجه کشورمان در صحن مجلس گفت: آمریکا امروز به عنوان یک قدرت ارتجاعی است و از روی آوردن به مفاهیم جدید قدرت روی گردان است به همین دلیل به امر امنیتی سازی توجه می‌کند. آمریکا حتی شیوع ویروس کرونا را هم امنیتی‌ سازی کرده است تا خودش را حفظ کند.
پایگاه خبری ریشه

گزارش محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در مورد مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی در سال جهش تولید در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این جلسه گفت: از آنجا که اولین بار است در مجلس یازدهم حضور پیدا می‌کنم لازم می‌دانم ابتدا به اعضا و هیئت رییسه مجلس تبریک عرض کنم.

وی تاکید کرد: امروز دنیا شاهد تحول عمده در روابط بین الملل است، این روابط در صد سال و یا ۷۰ سال گذشته بی سابقه است، این تغییرات در روابط بین الملل بنیادین است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آمریکا امروز به عنوان یک قدرت ارتجاعی است از روی آوردن به مفاهیم جدید قدرت روی گردان است، به همین دلیل به امر امنیتی‌سازی توجه می‌کند. آمریکا حتی شیوع ویروس کرونا را هم امنیتی سازی کرده است تا خودش را حفظ کند.

ظریف با اشاره به جنگ تمام عیار آمریکا با ایران تاکید کرد: آمریکا می‌کوشد از ایران یک تهدید امنیتی ایجاد کند. آمریکا درصدد اجماع سازی علیه ایرن است. آمریکا از دی ماه سال گذشته به دنبال تشکیل جلسه شورای امنیت علیه ایران بوده و در همه این جلسات منزوی بوده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.