دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 83981

قدرت موشکی مقاومت لبنان و تقویت رویکرد «چشم در برابر چشم»

 قدرت موشکی مقاومت لبنان و تقویت رویکرد «چشم در برابر چشم»
توان روزافزون موشکی مقاومت لبنان اکنون یکی از مولفه‌های مهم ثبات و آرامش در منطقه از یک سو و مقابله با تجاوز‌های رژیم صهیونیستی است.
پایگاه خبری ریشه
قدرت روزافزون موشکی مقاومت لبنان که اکنون حتی توسط مقام‌های رژیم صهیونیستی نیز مورد اذعان قرار گرفته، مهم‌ترین عامل برای ایجاد موازنه میان گروه‌های مقاومتی این کشور با رژیم صهیونیستی بوده و منجر به طرح و اجرای ایده بازدارنده «چشم در برابر چشم» شده است.
قتل عام «قانا» در آوریل ۱۹۹۶ با هدف ادعایی زمینگیر کردن و انهدام قدرت مقاومت لبنان را به حق باید مهم‌ترین تلنگر و انگیزه مقاومت برای افزایش توان نظامی به ویژه موشکی اش دانست.
 
حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی که فاجعه‌ای انسانی را رقم زد، سبب شد تا مقاومت لبنان به این جمع بندی برسد که مقابله با رژیم صهیونیستی نه تنها در تقابل نظامی که اساسا باید در بازدارندگی انجام شود.

افزایش توان موشکی مقاومت لبنان چه نتایجی در پی داشت؟

مشروعیت بین المللی دفاع نظامی مقاومت لبنان در برابر زیاده خواهی و تجاور‌های مکرر رژیم صهیونیستی به خاک لبنان، مهم‌ترین دستاوردی است که افزایش توان موشکی مقاومت لبنان در پی داشت.
 
اما در مورد نتایج افزایش توان موشکی مقاومت لبنان به شکل کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- تحمیل قوانین جدید درگیری به رژیم صهیونیستی
- مشروعیت یافتن دفاع نظامی مقاومت لبنان از خاک این کشور
- ایجاد موازنه جدید نظامی با رژیم صهیونیستی
- افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت لبنان و محدود شدن اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی
- کاهش شمار تلفات غیرنظامیان لبنانی
- آشکار شدن بیهودگی حضور نیرو‌های یونیفل
- کسب موفقیت‌های مکرر در برابر زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی

مقام‌های صهیونیست در مورد قدرت موشکی مقاومت لبنان چه می‌گویند؟

مقام‌های صهیونیست اذعان دارند که تنها «حزب الله»، بزرگ‌ ترین گروه مقاومتی لبنان، حدود ۱۵۰ هزار موشک دارد که می‌توانند تقریبا هر نقطه‌ای از اراضی اشغالی را هدف قرار دهند.
 
این توانایی در حالی مورد اذعان صهیونیست‌ها قرار گرفته که مقاومت لبنان به شکل گسترده‌ای از موشک‌های پیشرفته ضد تانک، تجهیزات دید در شب و قابلیت جنگ سایبری نیز برخوردار است
«عومر دنگ»، ژنرال احتیاط رژیم صهیونیستی اخیرا از خطر تهدید موشکی مقاومت لبنان به عنوان خطری نزدیک و جدی‌تر از هر زمان دیگر یاد کرد.
 
او تنها یکی از مقام‌های صهیونیستی است که صراحتا به ناتوانی این رژیم در برابر موشک‌های مقاومت لبنان اعتراف کرده و تاکید می‌کنند موشک‌های مقاومت لبنان می‌تواند خسارات سنگینی به رژیم صهیونیستی به ویژه تاسیسات راهبردی آن وارد کند.
«رای الیوم» نیز در گزارشی به نقل از منابع امنیتی عالی رتبه در «تل آویو» نوشت، شاخه نظامی حزب الله قادر به وارد کردن ضربات مهلک نه فقط یه خطوط مقدم بلکه در عمق اراضی اشغالی است.
البته تعبیر «یوآو زیتون»، تحلیلگر نظامی «یدیعوت آحارونوت» از قدرت نظامی و موشکی حزب الله را باید اوج نگرانی رژیم صهیونیستی از توان موشکی مقاومت لبنان دانست.
 
او تاکید کرده توان نظامی حزب الله به گونه‌ای است که می‌تواند رژیم صهیونیستی را به «عصر حجر» بازگرداند و ترس از این موضوع، صهیونیست‌ها را به ایجاد خاکریز و موانع ناچار کرده است.
مقام‌های صهیونیستی همچنین تاکید دارند که مقاومت لبنان درصدد تولید موشک‌های با هدایت دقیق هستند اما آنچه بر هراس و نگرانی اشغالگران می‌افزاید، تاثیر اندک بحران‌های متعدد مانند شیوع بیماری «کرونا»، کاهش قیمت نفت و تحریم‌های آمریکا علیه گروه‌های مقاومت لبنان بر این گروه‌ها بوده است.
 
صهیونیست‌ها برای ممانعت در مسیر افزایش توان موشکی مقاومت لبنان چه می‌کنند؟
 
اعمال تحریم‌ها علیه مقاومت لبنان با دستی که از آستین متحد اصلی اش یعنی آمریکا بیرون می‌آید، عمده‌ترین تلاش رژیم صهیونیستی برای تضعیف روند رشد روزافزون توان موشکی مقاومت لبنان است.
 
افزایش تعداد پایگاه‌ها و تلاش برای خرید تجهیزات پیشرفته نیز از دیگر اقداماتی است که رژیم صهیونیستی برای مقابله با کابوس افزایش توانمندی مقاومت لبنان انجام می‌دهد.
اما این اقدام‌ها علی رغم تحمیل دشواری‌های زیاد به مقاومت لبنان، نمی‌تواند خللی در مسیری که آن‌ها برای دفاع از خاک خود در پیش گرفته اند، ایجاد کند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.