چهارشنبه, 22 مرداد 1399 :: Wednesday, 12 August 2020
 
کد خبر: 83916

اجرای حکم رفع تصرف بیش از ۲۸ هکتار از اراضی ملی در استان مازندران

اجرای حکم رفع تصرف بیش از ۲۸ هکتار از اراضی ملی در استان مازندران
رییس کل دادگستری استان مازندران با هشدار به کسانی که به صورت غیرمجاز اقدام به احداث بنا وتصرف در اراضی ملی می‌کنند از خلع ید و قلع و قمع مستحدثات به میزان ۲۸ هزار و ۷۸۲ مترمربع و به ارزش تقریبی بیش از ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان میاندرود خبرداد.
پایگاه خبری ریشه

حجت الاسلام والمسلمین اکبری درباره اجرای حکم قلع وقمع و رفع تصرف افزود: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و رییس قوه قضائیه بر رسیدگی قاطع به موضوع زمین‌خواری این موضوع در اولویت کاری دادگستری استان قرار گرفته است و در راستای برخورد با پدیده زمین خواری و تخریب و تصرف اراضی ملی، قلع و قمع و رفع تصرف با قاطعیت پیگیری و انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: با آمادگی کامل با هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی به صورت قاطع برخورد کرده و کوچک‌ترین اغماضی نخواهیم داشت.

رییس کل دادگستری استان مازندران همچنین گفت: دراجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ ورفع تصرف ازاراضی ملی با صدور رأی قطعی وهماهنگی با منابع طبیعی، نیروی انتظامی و دیگر نهاد‌های مرتبط، مستحدثات قلع و قمع و به صورت سابق بازگشت.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه در یکسال گذشته ۶ مورد حکم قلع و قمع و خلع ید از راضی ملی و کشاورزی شهرستان میاندرود صادرشد اظهارداشت: براین اساس و با اجرای احکام، جمعا ۵۶ هزارو ۴۳۱ مترمربع ازاراضی کشاورزی و ملی این منطقه اعاده و به وضع سابق بازگشت.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.