دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 83876

مشکلی برای تأمین ماسک مورد نیاز کشور در صورت تشدید کرونا وجود ندارد

مشکلی برای تأمین ماسک مورد نیاز کشور در صورت تشدید کرونا وجود ندارد
وزیر سابق صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اقدامات وزارت صمت در روند مقابله با بیماری ویروس کرونا گفت: اگر وضعیت شیوع کرونا در کشور تشدید شود ما برای تأمین ماسک مورد نیاز مشکلی نخواهیم داشت، ولی باید تولید را با صادرات بالانس کنیم.
پایگاه خبری ریشه

رضا رحمانی وزیر سابق صنعت معدن و تجارت در نشست بررسی اقدامات وزارت صمت در مقابله با ویروس کرونا در در  دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: در دوره تحریم و شیوع ویروس کرونا تعداد بسیاری از جهادگران به صورت گمنام برای رفع نیازهای عمومی کمک حال مردم و دولت بودند.

وی با ابراز اینکه "در روزهای اول شیوع این ویروس به ما شوک وارد شد اما با توجه به تجربه قبلی تحریم‌های خصمانه‌ی دشمن دچار غافلگیری و به هم ریختگی نشدیم" بیان کرد: در روزهای اول شیوع این ویروس بخشی از نیاز کشور به ماسک از خارج کشور تأمین می‌شد و این واردات در حالی صورت گرفت که ظرف 48 ساعت توانستیم کار خرید، ثبت سفارش و واردات را انجام دهیم و ظرفیت روزانه تولید ماسک را از 200هزار به 5میلیون عدد در روز افزایش دهیم که این تعداد ماسک به‌راحتی نیاز داخلی کشور را پاسخ می‌داد.

رحمانی بیان کرد: ما با دعوت تمام تولیدکنندگان ماسک وضد‌عفونی‌کننده‌ها، با لطف خدا و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در کشور از حیث تأمین کالای مورد نیاز مردم در زمان شیوع این ویروس منحوس با مشکل مواجه نشدیم؛ در صورتی که مردم در کشورهای اروپایی و ترکیه که با تحریم مواجه نبودند، مغازه‌ها را غارت می‌کردند.
 
وزیر سابق صنعت معدن و تجارت درباره‌ی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه‌ی تولیدات داخلی گفت: ایشان بارها تأکید کرده‌اند که اگر می خواهیم مشکلات اساسی کشور از قبیل بیکاری، تورم، فقر، معیشت مردم و ارزش پول ملی  حفظ شود باید سراغ تولید داخلی برویم که به لطف الهی وزارتخانه صمت در تولید وسایل لازم برای مبارزه با این ویروس منحوس بیانات ایشان را عملی کرد.

رحمانی افزود: اگر وضعیت شیوع کرونا در کشور تشدید شود ما برای تأمین ماسک مورد نیاز مشکلی نخواهیم داشت، ولی باید تولید را با صادرات بالانس کنیم و با وجود ذخیره ماسک کافی برای کشور بنده در اواخر حضور خود در وزارت صمت مجوز صادرات ماسک به برخی کشورهای همسایه را صادر کردم.

وی درپایان با بیان اینکه "باید کارهای جهادی تولیدکنندگان در تولید اقلام و ارائه کمک به مردم را برجسته کنیم" خاطرنشان کرد: در سال 97 که قیمت دلار به 20هزار تومان افزایش یافت ناخواسته کشور بامشکل کمبود لاستیک و دستمال کاغذی مواجه شد، ولی ما با امید به تولیدکنندگان چرخ تولید را همچنان فعال نگه داشتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.