دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 83861

صنعت "توریسم جهانی" به نصف کاهش یافت!

صنعت
برآورد خسارتهای اقتصادی ناشی از بحران کرونا کار چندان آسانی نیست اما با رویکردی مقایسه‌ای می‌توان این خسارتها را در صنعت گردشگری برآورد کرد؛ سازمان توریسم جهانی سازمان ملل متحد اعلام کرد: صنعت "توریسم جهانی" به نصف کاهش یافت!
پایگاه خبری ریشه

صنعت گردشگری برای برخی از کشورهای جهان به‌عنوان درآمدزاترین صنعت تلقی می‌شود و بخش زیادی از درآمد ناخالص این کشورها از صنعت گردشگری به دست می‌آید.

حالا که به دلیل بحران کرونا این حوزه درآمدزایی با مشکل مواجه شده، لازم است تخمینی از میزان زیانهای حاصل از این بحران برآورد شود.

سازمان توریسم جهانی سازمان ملل متحد (یوان‌دابلیوتی‌او) اقدام به برآورد این خسارتها کرده است؛ این سازمان با در نظر گرفتن بازه زمانی 4 ماهه از ابتدای شیوع این ویروس اعلام کرده در این مدت جریان توریسم جهانی، نصف شده است!

ماه‌هایی مانند آوریل در دسته زمانهای پردرآمد صنعت توریسم طبقه‌بندی می‌شد که با شیوع ویروس کرونا مسافرتی در این ماه انجام نشد که 40 درصد بیشتر از افت گردشگر در ماه مارس بود.

در کل بین ژانویه تا آوریل 2020 حدود 45 درصد افت مسافرت وجود داشت که زیانی معادل 195 میلیارد دلار برای کشورهای گردشگرپذیر به همراه داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.