جمعه, 3 بهمن 1399 :: Friday, 22 January 2021
 
کد خبر: 83738

خسته شدم از تلاش زیادی در سینما

خسته شدم از تلاش زیادی در سینما
کارگردان فیلم «سرو زیر آب» گفت: با نگاهی سطحی به چرخه اکران در سینمای ایران متوجه می‌شوم که بیشتر چه فیلم‌هایی با شرایط آسان‌تری به اکران می‌رسند، تنها فیلم‌هایی مورد حمایت هستند که برای گیشه ساخته شده و کمک بیشتری به فروش می‌کنند.
پایگاه خبری ریشه

محمدعلی باشه‌آهنگر  با نقد از چرخه اکران در سینمای ایران و عدم حمایت از آثار تاریخی و دفاع مقدسی گفت: با نگاهی سطحی به چرخه اکران در سینمای ایران متوجه می‌شوم که بیشتر چه فیلم‌هایی با شرایط آسان‌تری به اکران می‌رسند، تنها فیلم‌هایی مورد حمایت هستند که برای گیشه ساخته شده و کمک بیشتری به فروش می‌کنند، این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فیلمی چون «سرو زیر آب» که برای شهیدان ساخته شده بود در اکران به شدت مورد ظلم قرار گرفت و به راحتی آن را کنار گذاشتند. این فیلم دیده نشد و هیچکس از این فیلم پشتیبانی نکرد، البته من این فیلم را نه برای فروش بلکه برای شهدا ساختم. 

کارگردان فیلم «سرو زیر آب» درباره کاهش ساخت آثار سینمایی با موضوع تاریخ معاصر ایران اذعان کرد: ساخت چنین آثاری بسیار سخت شده است، این گونه آثار بودجه‌های سنگین می‌طلبد و  غالبا به یک شهرک سینمایی نیازمند است، در قبال ساخت آثار تاریخ معاصر نمی‌توان در خیابان ‌های شهر به راحتی فیلم ساخت لذا اگر شهرک سینمایی مناسب با چنین آثاری ساخته شود کار فیلمساز بسیار راحت‌تر خواهد شد. 

محمدعلی باشه‌آهنگر

وی در همین راستا اذعان کرد: مشکل بعدی در قبال ساخت آثار سینمایی با محوریت تاریخ معاصر این است که اکثریت آثار ساخته شده در روایت مشابه هستند و بسیاری از رویدادهای مهم تاریخی در ساخت چنین آثاری مغفول مانده است. اکثریت فیلمهای اخیر تاریخ معاصر به یک بخش خاص پرداخته اند در صورتی که فیلم تاریخی ساختن ابعاد مختلفی دارد. از نظر من برای ساخت آثار تاریخ معاصر باید شجاعانه وارد عمل شد و دست روی سوژه‌های ناب و بکر گذاشت. 

محمدعلی باشه‌آهنگر

کارگردان فیلم سینمایی «نبات داغ» با اشاره به علاقه شخصی خود به ساخت آثار مربوط به تاریخ معاصر اضافه کرد: من علاقه شدیدی به ساخت آثار تاریخ معاصر دارم اما باور کنید خودم هم نمی دانم چرا نمی‌توانم دست به چنین پروژه‌های بزرگی بزنم.

پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه کارگردانی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ پروژه سینمایی و یا تلویزیونی را در دست تولید ندارم، البته سریال «بعد از آزادی» را آماده پخش دارم منتها هنوز زمان دقیقی برای پخش آن اعلام نشده است. 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.