دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 83611

پشت پرده آزمایش‌های تسلیحاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بر روی حیوانات

این فقط انسان‌ها نیستند که قربانی جنایت‌های جنگی آمریکا و رژیم صهیونیستی می‎شوند، حیوانات نیز از آتش جنگی آنها در امان نیستند.
پایگاه خبری ریشه
صحبت از جنگ و تلفات آن بلافاصله تصویر غیرنظامیان و سربازانی را به ذهن می‌آورد که در جریان جنگ‌ها کشته و مجروح شده و قربانی جنایتی آشکار می‌شوند اما قربانیان پنهان جنایت جنگی را باید میلیون‌ها حیوانی دانست که در رزمایش‌های نظامی یا در آزمایش‌های تسلیحاتی جان خود را از دست می‌دهند.
تاکنون اسناد و مدارک متعددی از استفاده از حیوانات برای انجام آزمایش‌های تسلیحاتی اعم از بمب، تسلیحات بیولوژیک، شیمیایی و هسته‌ای منتشر شده و نشان می‌دهد که این جنایت در شماری از کشور‌ها به شکل گسترده‌ای در جریان است.
«آمریکا» را باید اصلی‌ترین کشور مرتکب این جنایت دانست.
 
وزارت دفاع آمریکا سال هاست که از حیوانات مختلفی و عمدتا سگ‌ها در حالات آگاه یا نیمه هوشیار برای آزمایش تسلیحاتی خود بهره می‌برد.
انتقاد‌ها به ارتش و وزارت دفاع آمریکا در سال ۱۹۸۳ در پی اقدام ارتش مبنی بر خرید صد‌ها قلاده سگ از پناهگاه حیوانات در «مریلند» برای انجام آزمایش قدرت شلیک تسلیحات افزایش یافت.
 
این انتقاد‌ها در ادامه مشخص کرد که گربه ها، خوک‎ها، موش‎ها، میمون‌ها و شماری دیگر از حیوانات نیز قربانیان آزمایش‌های تسلیحاتی ارتش آمریکا هستند.
با وجود اعلام ممنوعیت رسمی استفاده از حیوانات برای انجام آزمایش‌های تسلیحاتی در آمریکا، وزارت دفاع آمریکا و پیمانکارانش و هم چنین شرکت‌های طرف قرارداد با وزارت امنیت میهن در این کشور به شکل گسترده‌ای برای آزمایش «تروما» از حیوانات زنده عمدتا خوک و بُز استفاده می‌کنند
گزارش «نیویورک تایمز» در مورد استفاده از حیوانات برای آزمایش قدرت شلیک تسلیحات و زجرکُش کردن آنها را باید گزارشی هولناک از این جنایت پنهان خواند.
 
انتشار ویدئو‌های مختلف از زجرکُش کردن حیوانات برای آزمایش تسلیحات و گزارش‌ها در مجلات پزشکی – نظامی آمریکا عمق این جنایت را نشان می‌دهند.
«رژیم صهیونیستی»، دومین موردی است که به شکل گسترده از حیوانات برای انجام آزمایش‌های مخفی نظامی و تسلیحاتی استفاده می‌کند.
در جدیدترین گزارش منتشر شده در این مورد، ارتش رژیم صهیونیستی در سه سال گذشته حدود هزار آزمایش تسلیحاتی و نظامی بر روی حیوان‌ها انجام داده است.
 
خوک‌ها عمده‌ترین قربانیان این جنایت در اراضی اشغالی هستند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.