شنبه, 18 ارديبهشت 1400 :: Saturday, 8 May 2021
  • از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    از کووید ۴۸ تا کووید ۱۹؛ مقاومت واکسنی علیه رژیم صهیونیستی

    جهان با ویروسی کووید-۴۸ که چه بسا مرگبار‌تر از کووید-۱۹ نیز هست درگیر است، نزدیک به ۷۳ است که این ویروس به جان سرزمین‌های معراج افتاده و علاوه بر مرگ هزاران نفر در سال و انواع آسیب‌های اجتماعی، روانی و اقتصادی، آواره‌گی هزاران هزار نفر را از خانه و سرزمین مادری نیز در پی داشته است.
 
کد خبر: 83396

انجام تست آنتی بادی توصیه نمی‌شود

انجام تست آنتی بادی توصیه نمی‌شود
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: انجام تست آنتی بادی را توصیه نمی‌کنم چرا که این تست نیارمند تفسیردرست توسط پزشک است و بعضی اوقات منفی یا مثبت کاذب را نشان می‌دهد که دردسر‌های زیادی به همراه دارد.
پایگاه خبری ریشه

مینو محرز در مورد انجام تست آنتی بادی بیان کرد: من تقریبا انجام تست آنتی بادی را توصیه نمی‌کنم چرا که این تست نیارمند تفسیردرست توسط پزشک است و بعضی اوقات منفی یا مثبت کاذب را نشان می‌دهد که دردسر‌های زیادی به همراه دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه بهتر است تست آنتی بادی توسط ارگان‌های خاصی انجام شود و مورد تفسیر پزشک قرار گیرد، ادامه داد: تنها راه مقابله با کرونا ساخت واکسن است و با وجود اینکه تمام دنیا سعی در انجام این کار را دارند، اما تا کنون خبری از واکسن این بیماری نیست.

محرز در خصوص تجویز انواع دارو‌ها برای درمان بیماری کروناعنوان کرد: در ایران و به ویژه در بیمارستان‌های دانشگاهی که در زمان اوج این بیماری مبتلایان زیادی بستری می‌شدند، در مورد تجویز دارو مطالعاتی صورت گرفت که البته مقطعی بود و روی تعداد کمی از بیماران انجام شد و نمی‌توانست معیارصد درصد باشد.

وی افزود: در دنیا هیچ داروی انتخابی برای درمان کرونا وجود ندارد، اما در این مورد مطالعات بسیاری انجام شده است، در یکی از این مطالعات روی ۵ هزار بیمارکارشده شده است و نتایجی هم به دست آمده، اما هنوز داروی قطعی برای درمان این بیماری اعلام نشده است.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه یک مطالعه در خصوص تجویز دارو برای درمان کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی انجام شده است و ایران هم در آن حضور دارد، اضافه کرد: این پژوهش که بیشترین تعداد بیمار مورد بررسی را دارد، مشغول مطالعه روی ۴ دارو است و هنوز مشخص نشده که کدام دارو موثرتر است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.