سه شنبه, 17 تير 1399 :: Tuesday, 7 July 2020
 
کد خبر: 83318

۶ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار ایرانی مستاجرند

۶ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار ایرانی مستاجرند
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار ایرانی مستاجر هستند.
پایگاه خبری ریشه

محمود محمود زاده افزود: بر اساس آمار سال 95، در شهر تهران، 43.6 درصد از افراد مستاجر هستند البته برخی از افراد بدلیل اعلام نکردن و یا اینکه در خانه‌های سازمانی سکونت دارند لحاظ نشده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس آخرین آمار نفوس و مسکن سال 95، 18 میلیون و 100 هزار خانوار در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 6 میلیون و 600 هزار خانوار، معادل 30.7 در صد مستاجر هستند.

وی ادامه داد: در 7 استان از جمله تهران، کهکیلویه و بویر احمد، کرمانشاه، قم و لرستان نرخ اجاره نشینی بیش از 40 درصد است و در 6 استان از جمله یزد، مازندران و گلستان، نرخ اجاره نشینی کمتر از 30 درصد و در بقیه استان ها‌ی کشور، آمار اجاره نشینی بین 30 تا 40 درصد است.

محمودزاده اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت زمین، نرخ اجاره هم افزایش پیدا می‌کند، علت آن هم شخصی بودن ملک است و دولت هم در گذشته به این بازار ورود خاصی نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پیشنهاد‌های این وزارتخانه در بخش مسکن گفت: برای مدیریت بازار اجاره، وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد‌های خود را در بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه کرده است البته در هفته گذشته جلسات کارشناسی آن برگزار شد و هفته آینده نیز پیشنهاد‌ها به دولت ارائه می‌شود که این پیشنهاد‌ها در جهت توانمندی و کنترل بازار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.