جمعه, 8 اسفند 1399 :: Friday, 26 February 2021
 
کد خبر: 83294

آپارتاید؛ محصول حقوق بشر آمریکایی

 آپارتاید؛ محصول حقوق بشر آمریکایی
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه از حقوق بشر آمریکایی، آپارتاید به وجود آمده است، گفت: سیاست‌های ضد انسانی و حقوق بشری آمریکا فقط مختص به این رژیم نمی‌شود و تمام جهان را در برگرفته است و هم‌پیمانانش نیز دقیقاً همین سیاست‌ها را اجرا می‌کنند.
پایگاه خبری ریشه

عماد نجار، با اشاره به نقض حقوق بشر سیستماتیک در آمریکا بیان داشت: واژه حقوق بشر در آمریکا معنی متفاوت و بسیار دگرگونی دارد، حقوق بشر آن‌ها همانی است که سر‌های سرخ‌پوستان را قطع می‌کردند و آنها را از موطن اصلی خود اخراج و این سرزمین را به اشغال خود درآوردند.

وی با بیان اینکه از حقوق بشر آمریکایی، آپارتاید به وجود آمده است، افزود: آمریکایی‌ها سیاهپوستان را استثمار می‌کردند و سیاهپوستان در پی تمدن نوین آمریکایی، همواره مورد آزار قرار گرفتند و تبعیض نژادی از گذشته دور تاکنون در این کشور بیداد می‌کند.

کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: سیاست‌های ضدانسانی و حقوق بشری آمریکا فقط مختص به این رژیم نمی‌شود و تمام کشورهای دنیا را در برگرفته است و همپیمانانش دقیقا همین سیاست‌ها  را اجرا می‌کنند.

نجار تاکید کرد: آمریکا با استفاده از نفوذ، توان اقتصادی و جنایت‌های خود سعی می‌کند در برابر اعتراضات مردم، هجمه‌های شدید وارد کند و آنها را از انجام اعتراضات بازدارد. چنانچه در حادثه اخیر کشته شدن یک رنگین پوست توسط پلیس، شاهد برخورد مقامات این کشور با مردم معترض به این رفتار ضدانسانی بودیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.