• افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    رئیس مرکز حقوق شهروندی یمن با اشاره به افزایش آمار کودکان کار در یمن افزود عربستان و امارات در برابر چشمان جهانیان، زشت‌ترین جنایات را مرتکب شده اند، اما حکومت‌های متمول توانسته اند دهان جهانیان را ببندند.
دوشنبه, 31 شهريور 1399 :: Monday, 21 September 2020
 
کد خبر: 83190

موسوی: آژانس و شورای حکام زیر فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی تصمیم غیرسازنده‌ای نگیرند

موسوی: آژانس و شورای حکام زیر فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی تصمیم غیرسازنده‌ای نگیرند
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: امیدواریم آژانس و اعضای شورای حکام زیر فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی تصمیم غیر سازنده‌ای نگیرند در غیر این صورت ممکن است جمهوری اسلامی ایران واکنش در خوری نشان دهد که احتمالاً آن‌ها حدس می‌زنند این واکنش چه خواهد بود.
پایگاه خبری ریشه

سید عباس موسوی امروز در نشست خبری هفتگی با اشاره به سفر محمدجواد ظریف به ترکیه و روسیه گفت: لازم بود این سفر بعد از فروکش کردن کرونا انجام شود که اخبار بیشتر آن اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: با وزیر امورخارجه کانادا گفت‌گویی شد که بیشتر حول هواپیمای ساقط شده بود.

موسوی درباره گزارش دبیرکل سازمان ملل در مورد ادعای منشأ ایرانی تسلیحات به کار رفته در عربستان عنوان کرد: این گزارش در راستای فشار آمریکا ارزیابی می‌شود. هیچ سند و مدرکی مشاهده نشده است و این باعث تأسف است که دبیرکل سازمان ملل از سوی برخی کشور‌ها تحت فشار قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: گزارش آژانس هم ارتباطی با برجام ندارد و این‌ها دارند موضوع بسته‌ای شده‌ای را باز می‌کنند که مبتنی بر ادعا‌های رژیم صهیونیستی است گزارش به جای توجه به اقدامات خوب جمهوری اسلامی ایران ادعا‌های رژیمی که خصومتش با ما و جامعه جهانی مشهود است را مبنا قرار می‌دهد. امیدواریم در نشستی که خواهند داشت برای حفظ صلح و امنیت منطقه ما کار آمد باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن انتقاد از رویه رژیم آمریکا گفت: آمریکا سال‌هاست که سازمان‌های بین‌المللی را گروگان گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد تصمیم آمریکا برای تهیه پیش نویسی در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، گفت: غیر قانونی و خلاف بودن ادعای آمریکا محرز است و تمام اعضای شورای امنیت به این مسئله اذعان دارند، روسیه و چین نیز بار‌ها در این مورد اعلام موضع کردند و اقدام آمریکا را خلاف برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ دانستند در همین رابطه رایزنی‌ها ما با سایر کشور‌های دیگر برجام ادامه دارد و آن‌ها همه اعلام کردند این درخواست و اقدام آمریکا غیر قانونی است، اما باید دید این کشور‌ها چقدر می‌توانند در مقابل آمریکا مقاومت کنند.

وی در خصوص برنامه آمریکا برای تحریم پروژه نورداستریم(خط لوله انتقال گاز طبیعی) از سوی آمریکا اظهار داشت: ما بار‌ها به کشور‌های دوست آمریکا به خصوص اروپا هشدار دادیم که سکوت در برابر قلدری این کشور روزی گریبان شما را خواهد گرفت، اکنون می‌بینیم آمریکا در راستای منافع خود و فشار بر کشور‌های مستقل دم از تحریم پروژه نورد استریم می‌زند که داد آلمانی‌ها هم درآمده، ما ضمن اینکه از واکنش آلمان استقبال می‌کنیم تأکید داریم آمریکا نه تنها امنیت انرژی بلکه امنیت سیاسی و اقتصادی دنیا را نیز به خطر انداخته است، اکنون برای کسی شک و شبهه‌ای نمانده که قصد آمریکا چیست.

ایران به تصمیم غیر سازنده شورای حکام واکنش خواهد داد
موسوی در خصوص برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، عنوان کرد: این نشست شروع شده و مبنای آن ادعا‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران است که رژیم صهیونیستی مدعی است مبانی آن را از طریق جاسوسی بدست آورده است، ما این رویکرد آژانس را سازنده نمی‌دانیم. آژانس باید بی‌طرفی کامل خود را حفظ کند گزارش‌های این سازمان باید مطقاً باشد و ما ادعا‌هایی که به اطلاعات آن خدشه وارد است را قابل قبول نمی‌دانیم، ضمن اینکه همکاری‌های ما با آژانس حتی پس از کاهش تعهدات هسته‌ای در قالب برجام ادامه یافت، حال اگر آن‌ها بخواهند این رویه را پیش بگیرند تعامل جمهوری اسلامی ایران با آژانس قدری دچار اشکال می‌شود.

 
وی اظهار داشت: امیدواریم آژانس و اعضای شورای حکام زیر فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی تصمیم غیر سازنده‌ای نگیرند در غیر این صورت ممکن است جمهوری اسلامی ایران واکنش در خوری نشان دهد که احتمالاً آن‌ها حدس می‌زنند این واکنش چه خواهد بود.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.