يكشنبه, 22 فروردين 1400 :: Sunday, 11 April 2021
 
کد خبر: 83125

وضعیت بازار خودرو بعد از فروش فوق العاده

 وضعیت بازار خودرو بعد از فروش فوق العاده
این روز‌ها اعداد و ارقامی که روی جدول قیمت خودرو نقش می‌بندد برای هیچ کس باور کردنی نیست،به همین علت شاید پیش فروش آن برای خریداران واقعی یک فرصت محدود و طلایی (!) باشد تا مالکیت خودرو با قیمت واقعی تر نسبت به بازار آزاد را به دست بیاورند.
پایگاه خبری ریشه

 بازار خودرو که این روزها آشفته‌تر از هر زمان دیگری است. نرخی سامان یافته در این بازار وجود ندارد و تقریبا هیجان و البته دلالان بازار را به دست گرفته و هر نرخی را که بخواهند برای یک خودرو تعیین می‌کنند، فارغ از اینکه آیا بازار کشش دارد یا خیر و آیا این خودرو با تمامی خصوصیاتی که دارد، ارزش پرداخت این مبلغ را دارد یا نه. مدتهاست در این بازار، قیمت بی‌ضابطه بالا می‌رود و نمایشی تمام‌عیار از بی‌تدبیری در صنعتی به نمایش گذاشته شده که در آن، مردم ناچارند خودروهایی با قیمت های نجومی و بعضا تا دو و نیم برابر نرخ کارخانه خریداری کنند.

 

مصرف‌کنندگان واقعی خودرو معتقدند در این آشفته بازار خودرو هیچ حمایتی از آنها نمی‌شود و اگر نیاز مصرفی داشته باشند، به راحتی نمی‌توانند به نمایندگی خودروسازان و یا بازار مراجعه کرده و خودروی مورد نظر خود را خریداری نمایند؛ این در حالی است که حتی برخی نمایندگی های خودروسازان و واردکنندگان خودرو نیز عاملی برای دامن زدن به حاشیه بازار و رشد نجومی قیمت شده‌اند. این آشفته بازار که برخی ردپای خود خودروسازان را هم در آن انکار نمی‌کنند، سبب شده تا اقبال نسبت به خرید برخی خودروها بالا برود و خودرو بسیار بالاتر از ارزش ذاتی که دارد، در بازار معامله شده و به دست مصرف‌کنندگان برسد.  

 

امسال تعلل در اعلام قیمت خودرو و  نقل قول های مختلف در مرجع قیمت گذاری خودرو باعث شد تا بازار درگیر قیمت های کاذب در انواع خودروهای داخلی شود به نحوی که برای یک خودروی پراید که پیش از این 70 میلیون تومان بود رقم های 85 تا 90 میلیون تومانی مطرح شد. البته ثبت این رقم های کاذب که فقط بر روی کاغذ بود و در عمل خبری از خرید و فروش نبود عاملی شد تا بازار با التهابات بسیاری روبه رو و نگرانی مردم هر روز افزایش پیدا کند.

برای بررسی این موضوع وزیر صنعت با صدور دستور ویژه به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از مسئولان این سازمان خواست تا با توجه به وجود برخی قیمت های غیر متعارف و فاصله دار نسبت به قیمت واقعی خودرو در بازار آزاد اقدام کنند. اما با گذشت چند روز از دستور وزیر صنعت اتفاقی در بازار به وجود نیامد و همچنان روند صعودی قیمت خودروهای داخلی در بازار رکودهای مختلفی را ثبت کرد.

در نهایت 19 اردیبهشت ماه رئیس جمهور به موضوع گرانی خودرو ورود پیدا کرد با اعلام اینکه "افزایش قیمت خودرو به این شکل خلاف مصوبه ستاد اقتصادی دولت بوده و قابل پذیرش نیست، وزارت صمت را موظف به رسیدگی سریع این موضوع و  برخورد با متخلفان افزایش قیمت خودرو کرد".

همین اعلام این دستور باعث شد تا شوک جدیدی در بازار ایجاد و قیمت‌ها در برخی از خودروهای داخلی 5 تا 10 میلیون تومان کاهش پیدا کند. در آن مقطع فعالان بازار بلاتکلیف بودند و نمی‌دانستند سرنوشت قیمت ها به چه صورت خواهد شد. بازار شایعه و اعلام قیمت های کاذب هم در سطح فضای مجازی داغ بود اما در عمل خبری از معامله در بازار نبود و همه منتظر قیمت های جدید خودرو بودند.

پاسکاری وزارت صنعت، ستاد تنظیم بازار، سازمان حمایت و شورای رقابت در اعلام قیمت‌های جدید خودرو باز باعث شده فروشندگان و خریداران خودرو هر روز سردرگم‌تر از دیروز برای آغاز معاملات باشند و هیچ مسئولی هم پاسخی قانع‌کننده در چرایی عدم اعلام قیمت‌ها نداشت.

دیدار رئیس قوه قضائیه با وزیر صمت

آیت الله رئیسی در دیدار با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به التهابات ایجاد شده در نظام توزیع خودرو و افزایش غیر منطقی قیمت خودروهای تولید داخل گفت: با توجه به اختیارات اعطایی از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی به وزارت صمت باید از سوی این وزارت خانه تدابیری اتخاذ شود که در ایام شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن به هیچ عنوان مشکل جدیدی برای مردم ایجاد نشود.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر لزوم اصلاح نظام تولید و توزیع خودرو افزود: نظام توزیع خودرو باید به‌گونه‎ای باشد که نیازمندان واقعی بتوانند به سهولت از خودروسازان خودروی مورد نیاز را تهیه کنند و فرصت التهاب آفرینی از افراد سودجو و فرصت طلب در بازار مایحتاج عمومی نیز گرفته شود.

در این دیدار وزیر صمت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بازار خودرو تاکید کرد: بنا داریم در حوزه تولید خودرو به گونه‎ای رفتار کنیم که مانعی فراروی تولید ایجاد نشود و تولیدات خودرویی به سهولت به دست مصرف کننده برسد.

در نهایت با تعلل بسیار در نهایت قیمت‌های جدید تعدادی از محصولات ایران خودرو و سایپا در قالب اعلام طرح  فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو اعلام شد. این طرح برای مدیریت تقاضا در بازار از 4 خردادماه تا 14 خردادماه اجرایی شد. براساس آمار مقدماتی حدود 7 میلیون نفر در طرح فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو شرکت کرده‌اند اما با راستی آزمایی این آمار کاهش و در آخر برندگان مشخص شدند.

البته علاوه بر این طرح پیش فروش یک ساله 75 هزار دستگاه با موعد تحویل حداکثر 12 ماه هم از 18 خردادماه تا 20 خردادماه اجرایی شد.با این وجود فقط بازار خودرو با اجرایی طرح های مختلف در فروش روبه رو بود وخودرو با سیاست های دستوری ارزان نشد.

در حال حاضر اجرای این طرح‌ها به اتمام رسیده و برندگان این قرعه کشی مشخص شده اند. علاوه بر این طرح دیگری هم در شرکت های خودروساز برای پیش فروش خودرو در دستور کار است  تا شاید با اجرایی شدن آن عطش بازار خودرو کاهش و روند کاهشی قیمت به وجود آید.  اما آیا این طرح‌ها تأثیری هم بر کاهش قیمت ها در بازار داشت یا همچنان قیمت خودرو با نوسانات روبه رو است!

حواشی ثبت‌نام برای قرعه‌کشی خودرو

بر اساس گزارش‌های میدانی و گفته‌های فعالان بازار خودرو در طول یک ماه اخیر دومین بار است که بازار خودرو رکود خریدوفروش را به همراه کاهش قیمت تجربه می‌کند. به گفته برخی ریشه این ماجرا در تغییر مرجع قیمت‌گذاری خودرو از وزارت صنعت، معدن و تجارت به شورای رقابت و تحولات رخ‌داده در طرح‌های فروش خودروسازان است. تا پیش از بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری، منحنی قیمت خودروها به‌شدت رشد کرد و کار به‌جایی رسید که پراید تبدیل به خودرویی ۹۰ میلیون تومانی در بازار شد و سایر خودروها نیز رکوردهایی بی‌سابقه از خود به‌جا گذاشتند.

به همین دلیل وزارت صمت تصمیم گرفت از قیمت‌گذاری خودرو فاصله گرفته و این وظیفه را دوباره به شورای رقابت بسپارد. این شورا که تجربه شش سال مرجعیت در تعیین قیمت خودرو را در کارنامه دارد، دستورالعمل قیمت گذاری خود مبنی بر صدور مجوز افزایش قیمت متوسط ۱۰ و ۲۳ درصدی ایران‌خودرو و سایپا را به ستاد تنظیم بازار اعلام کرد.

هم‌زمان، وزارت صمت نیز طرح‌های فروش را دگرگون و خبر از به‌کارگیری روش قرعه‌کشی در فروش خودروها داد که نتیجه آن کاهش خرید و فروش در بازار شده است. با توجه به اینکه تعداد محدودی خودرو به‌صورت قرعه‌کشی در طرح فروش فوق‌العاده خودروسازان عرضه می‌شود، بسیاری از مشتریان جذب این طرح‌شده و آن را به خرید از بازار ترجیح داده‌اند. همچنین یکی از دلایل اصلی افت خرید و فروش خودرو در بازار به محدوده مجاز قیمت‌گذاری در بازار بر می‌گردد.

طرح پیش فروش خودرو تاثیری بر کنترل بازار دارد؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند تصمیم خودروسازان به عرضه محصولات خود با نرخ مناسب‌تر نسبت به بازار آزاد قطعاً در کوتاه‌مدت ایده خوبی است ولی به صورت کلی و در بلند مدت برای رهایی از مشکلات بازار خودرو، نخستین و مهم‌ترین اقدام، افزایش تولیدات است. در غیر این صورت، باوجود تولیدات کنونی و تأخیر خودروسازان در تحویل خودرو، این بازار همچنان ناآرام خواهد ماند و این راه حل‌ها فقط مسکنی برای آرامش موقت بازار خواهند بود.

مشاهدات بازار خودرو نشان می‌دهد روند کاهشی قیمت ها تا حدودی متوقف شده ولی همچنان معاملات در بازار متوقف است. علاوه بر این هنوز الزام قیمت گذاری بازار خودرو براساس 10 درصد بالاتر از قیمت کارخانه اعمال نشده و این فروشنده هست که قیمت نهایی را تعیین و اعلام می کند.

 این روز ها که بازار خودر در رکورد عجیبی به سر برده و کمتر معامله ای انجام می شود هجوم مردم برای شرکت در طرح های پیش فروش هم دردی از بازار دوا نکرده و باید راهکار جدی برای رونق بازار و کاهش قیمت ها به کار برد. به اعتقاد فعالان بازار امروز عرضه خودرو همچنان افزایش پیدا نکرده و همین امر روند کاهشی قیمت ها را کند می کند.

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.