• افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    رئیس مرکز حقوق شهروندی یمن با اشاره به افزایش آمار کودکان کار در یمن افزود عربستان و امارات در برابر چشمان جهانیان، زشت‌ترین جنایات را مرتکب شده اند، اما حکومت‌های متمول توانسته اند دهان جهانیان را ببندند.
دوشنبه, 31 شهريور 1399 :: Monday, 21 September 2020
 
کد خبر: 82938

خبر خوش نوبخت/ اعتبار ‌احیای دریاچه ارومیه تامین شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از ابتدای ستاد احیا، حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به قیمت روز هزینه شده است، گفت: علی‌رغم کمبودهایی که دولت با آن مواجه است، کمبودی برای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه نداریم.
پایگاه خبری ریشه

محمدباقر نوبخت ، با اشاره به اینکه تمام پروژه‌های مورد نیاز دریاچه ارومیه تا دی ماه افتتاح می‌شود، اظهار داشت: برخی از پروژه‌ها در مرداد و شهریور هم افتتاح می‌شود ولی تونل زاب در دی ماه به دریاچه ارومیه می‌رسد.

وی با بیان اینکه از ابتدای ستاد احیا، حدود 10 هزار میلیارد تومان اعتبار به قیمت روز هزینه شده است، افزود: علی‌رغم کمبودهایی که دولت با آن مواجه است، کمبودی برای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه نداریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه منابع مالی دولت محدود است و همه می‌دانند دولت در چه شرایطی قرار دارد گفت: با این وجود برای طرح‌های اولویت دار اعتبارات لازم را تخصیص داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تا 6 خرداد بیش از 33 هزار میلیارد به طرح‌های عمرانی کشور پرداخت کردیم، ابراز داشت: این در حالی است که در ابتدای دولت یازدهم کل اعتبارات عمرانی سال 92 حدود 22 هزار میلیارد تومان بود.

نوبخت با بیان اینکه امسال در اولین تخصیص، 33 هزار میلیارد پرداخت شد، خاطر نشان کرد: می‌خواهم بگویم که پول ما لایتناهی نیست ولی همه تقسیم شده و با برنامه‌ریزی است و تا پایان سال هم اعتبارات برنامه ریزی شده به تدریج پرداخت می‌شود.

وی در ادامه، با بیان اینکه همیشه 40 تا 50 درصد بودجه از محل نفت بود، اما امسال در بالاترین رقم، 49 تا 50 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی درآمد نفتی در بودجه 99 لحاظ شده است، گفت: کل بودجه ما حدود 570 هزار میلیارد تومان است که سهم نفت چیزی کمتر از 10 درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ما منابع دیگر جایگزینی برای مولد سازی منابع دولت داریم، اضافه کرد: به دنبال ساز و کارهای بدون تورم در بودجه هستیم و تلاش می‌کنیم با همه سختی‌های تحریم و مشکلات کرونا کشور را به نحو مناسبی مدیریت کنیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.