چهارشنبه, 18 تير 1399 :: Wednesday, 8 July 2020
 
کد خبر: 82756

آغاز بازگشایی سینماهای کشور از اول تیرماه

آغاز بازگشایی سینماهای کشور از اول تیرماه
دبیر شورای صنفی نمایش گفت: جلسه هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا ساعاتی پیش برگزار شده و هنوز هیچگونه ابلاغیه ای نسبت به بازگشایی سینماهای کشور از تیرماه سال جاری به شورای صنفی نمایش ارائه نشده اما طبیعتا با اعلام این خبر شاهد بازگشایی سینماها در تاریخ اعلام شده خواهیم بود.
پایگاه خبری ریشه

پیرامون اعلام زمان بازگشایی سینماهای کشور طی جلسه امروز هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: این جلسه ساعاتی پیش برگزار شده و هنوز هیچگونه ابلاغیه ای نسبت به بازگشایی سینماهای کشور از تیرماه سال جاری به شورای صنفی نمایش ارائه نشده اما طبیعتا با اعلام این خبر شاهد بازگشایی سینماها در تاریخ اعلام شده خواهیم بود. 

وی درباره امکان تخصیص سانس‌های بیشتر برای فیلم‌های داوطلب اکران افزود: افزایش مدت زمان و سانس‌های اکران برای فیلم‌های اول چرخه اکران بعد از بازگشایی سینماها با توجه به اینکه سالن‌ها با پنجاه درصد ظرفیت میزبان مخاطبان می‌شوند بحثی است که باید شورای صنفی نمایش مطرح و به تایید برسد، اما این بحث قابل پیگیری خواهد بود. 

وی درباره ارائه طرح ظرفیت پنجاه درصدی سالن‌های سینما بعد از بازگشایی تاکید کرد: در قبال نحوه بازگشایی و پروتکل بهداشتی آن صحبت و یا مشورتی با شورای صنفی نمایش نشده است اما احتمال می دهیم که این پروتکل با مشورت با مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده باشد. 

دبیر شورای صنفی نمایش درباره برگزاری جلسه شورای صنفی نمایش خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام زمان بازگشایی سینماها این جلسه به احتمال فراوان طی هفته جاری برگزار خواهد شد. 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.