يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 82751

همکاری گوگل و دولت آمریکا برای افشای موقعیت مکانی و اطلاعات معترضان

همکاری گوگل و دولت آمریکا برای افشای موقعیت مکانی و اطلاعات معترضان
پس از شدت گرفتن اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا حالا گوگل به کمک دولت آمریکا آمده و اطلاعات کاربران معترض را در اختیار دولت و مقامات قضایی آمریکا می‌گذارد.
پایگاه خبری ریشه

پس از شدت گرفتن اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا، پلیس اقدام به دستگیری‌های گسترده و رهگیری افراد شرکت‌کننده در اعتراضات کرده ‌است. حالا شرکت‌های فناوری و ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی مانند گوگل که همواره خود را متعهد به حفظ حریم خصوصی کاربرانشان معرفی کرده‌اند، به همکاری با دولت و مقامات قضایی پرداخته، اطلاعات و موقعیت مکانی کاربران را در اختیار آنها قرار می‌دهند.

این اقدام گوگل که از طریق گوشی‌های هوشمند معترضان صورت می‌گیرد با مجوز پلیس مبارزه با مواد مخدر آمریکا و با استفاده از امکانات و تجهیزات آنها صورت گرفته است.

بررسی‌های بنیاد غیرانتفاعی مرزهای الکترونیک آمریکا نشان می‌دهد که پلیس آمریکا با استفاده از امکان رهگیری معترضان هزاران نفر را دستگیر کرده و اطلاعاتشان را مورد بازیابی و بررسی قرار داده‌است.

گوگل پیش از این هم نشان داده بود که با همکاری مقامات قضایی و پلیس آمریکا حاضر است تمام اطلاعات کاربران خود را در اختیار آنها قرار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.