چهارشنبه, 18 تير 1399 :: Wednesday, 8 July 2020
 
کد خبر: 82730

ضرورت توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در ناوگان تاکسیرانی

ضرورت توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در ناوگان تاکسیرانی
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ضرورت توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا در ناوگان تاکسیرانی تاکید کرد.
پایگاه خبری ریشه

حجت نظری به تشریح مشکلات ایجاد با دو نرخی شدن کرایه تاکسی با وجود الزام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر محدودیت تعداد مسافران با شیوع کرونا گفت: با توجه به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد سرنشینان تاکسی‌ها را مشخص کرده و این مطلب را به شورای ترافیک محول کردند، عملا باید در زمینه مصوبه شورای ترافیک را داشته باشیم و این شورا می‌تواند بر مصوبات خود نظارت داشته باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه تصورم این است که شورای ترافیک در این زمینه اظهارنظری نکرده و فکر می‌کنم سازمان تاکسیرانی باید این مصوبه را به صورت جدی از شورای ترافیک بخواهد و البته از طریق معاونت حمل و نقل و ترافیک می‌توانند این مساله را پیگیری کرده تا این مساله تعیین تکلیف شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بعد از این مساله این الزام به صورت کامل به وجود خواهد آمد و در آن زمان تمام تاکسی‌ها باید این الزام قانونی را رعایت کنند.

نظری تصریح کرد: البته این الزام مربوط به دوران استمرار شیوع کروناست و ممکن است بعد از دوران کرونا بخواهد به حالت عادی بازگردد، لذا در شرایط فعلی معاون حمل و نقل و ترافیک این موضوع را از طریق شورای ترافیک این مساله را پیگیری کنند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: پس از این الزام ما هم بر این مساله نظارت خواهیم کرد که حتما این مساله به دقت اجرایی شود.

با استمرار شیوع کرونا ستاد ملی مقابله با کرونا عملا افزایش تعداد مسافران در تاکسی‌ها را بیش از سه نفر ممنوع اعلام کرد اما با این وجود سازمان تاکسیرانی اقدام به توزیع برچسب‌هایی با دو نرخ در تاکسی‌ها اقدام کرده است تا کرایه نفر چهارم بین سه نفر تقسیم شود. این مساله اختلاف‌های بسیاری را در میان مردم و رانندگان تاکسی ایجاد کرده که بهتر است شورای عالی ترافیک به این مساله ورود کرده و یک تصمیم نهایی را برای اجرایی شدن این مساله بگیرند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.