چهارشنبه, 18 تير 1399 :: Wednesday, 8 July 2020
 
کد خبر: 82704

نادیده گرفته شدن حق سهامداران عدالت در فروش وکالتی از طریق بانک‌ها

نادیده گرفته شدن حق سهامداران عدالت در فروش وکالتی از طریق بانک‌ها
فروش وکالتی سهام عدالت در حالی از طریق بانک‌ها در حال انجام است که در وکالتنامه اخذ شده هر گونه حق اعتراض در خصوص سهام انتخابی برای فروش، زمان فروش سهام و روش انتخابی، قیمت فروش سهام و هزینه‌های قانونی کسر شده از سهامداران سلب شده است.
پایگاه خبری ریشه

آزادسازی سهام عدالت در حالی از 9 اردیبهشت امسال در حال انجام است که یکی از راه‌های رساندن سهام عدالت مشمولان به پول نقد، مراجعه آنها به شعب بانک‌ها و پرکردن فرم فروش وکالتی این سهام است.

اما جدای از خرید ارزان این سهام توسط بانک‌ها که البته معاون سازمان خصوصی‌سازی آن را تکذیب کرده، فرایند فروش سهام عدالت مردم از طریق بانک‌ها که با وکالت سهامداران به این موسسات انجام می‌شود، دارای شرایط یک سویه‌ای است که به صورت مکتوب از دارندگان سهام عدالت گرفته می‌شود.

به عنوان مثال در بند 7 وکالت‌نامه‌ای که به صورت مکتوب توسط بانک‌ها از دارندگان سهام عدالت گرفته می‌شود، آمده است: «این‌جانب حق هر گونه اعتراض در خصوص سهام انتخابی برای فروش به موجب این درخواست، زمان فروش سهام و روش انتخابی، قیمت فروش سهام و هزینه‌های قانونی کسر شده برای فروش سهام را از خود سلب و ساقط می کنم».

به عبارتی این بند به بانک این اختیار را داده است که سهام  مردم را با قیمتی که خود تشخیص می‌دهد بفروشد و سهامدار نیز حق اعتراض را به موجب این بند از خود سلب کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.