يكشنبه, 30 خرداد 1400 :: Sunday, 20 June 2021
 
کد خبر: 82654

بزرگترین اشتباهم رفتن از استقلال بود

بزرگترین اشتباهم رفتن از استقلال بود
مهاجم اسبق استقلال گفت: وقتی بازی‌ها انجام نشود چطور می‌شود پرسپولیس را قهرمان اعلام کرد؟ ۹ تا ۱۰ هفته از بازی‌ها باقی مانده است و با این اوضاع و نیمه رها ماندن لیگ کدام قهرمانی؟ کدام جام؟
پایگاه خبری ریشه
بهمن طهماسبی، مهاجم اسبق استقلال با اتمام دوران بازی خود پا در عرصه مربیگری گذاشته و در تیم پاس همدان مشغول کسب تجربه است. با گلزن نوشهری سالهای نچندان دور فوتبال ایران گفت‌وگویی کرده که با هم می‌خوانیم.
چه خبر از خودت و فوتبال؟
فعلاً تهران هستم و شاید ظرف چند روز آینده تمرینات پاس همدان را استارت بزنیم تا ۵ بازی باقی مانده را انجام دهیم البته اگر کرونا و مشکلات مالی باشگاه اجازه بدهد.
فکر می‌کنید تکلیف ادامه لیگ برتر چه شود؟
خب در واقع نمی‌دانم چه بگویم. شرایط طوری است که اصلاً نمی‌شود تصمیم گرفت. این در حالی است که هر روز می‌شنویم بازیکنان لیگ برتری دچار کرونا می‌شوند. از سویی تمامی حرفه‌ها در کشور آغازی دوباره در مشاغل خود داشتند و ترافیک هم که دردسری تازه شده برای تهران که در شرایط کرونا اصلاً توجهی به آن نمی‌شود. جالب اینجاست هنوز نمی‌دانیم آیا می‌توانیم از پس برگزاری ادامه بازی‌ها در این روزهای سخت برآییم یا نه.
نظر شما در این خصوص چیست؟
من اعتقا دارم باید طوری عمل کرد که حقی از هیچ باشگاهی ضایع نشود. کار سختی است. از یک سو بحث بالای جدولی‌هاست و از سوی دیگر تیم‌های در خطر سقوط هر یک مشکلات خاص خود را دارند. آیا رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده در سطحی است که سلامت بازیکنان را تضمین کند؟ همه این‌ها در حالی است که هنوز بعضی تیم‌ها تمرینات درست و حسابی را دنبال نمی‌کنند. بعید می‌دانم با این وضعیت لیگ به پایان برسد.
تکلیف قهرمان چه می‌شود؟ پرسپولیسی‌ها و بعضی باشگاه‌ها در این شرایط قرمزها را به رغم ۹ بازی باقی مانده قهرمان می‌دانند.
وقتی بازی‌ها انجام نشود چطور می‌شود پرسپولیس را قهرمان اعلام کرد؟ ۹ تا ۱۰ هفته از بازی‌ها باقی مانده است و با این اوضاع و نیمه رها ماندن لیگ کدام قهرمانی؟ کدام جام؟
اوضاع استقلال را پیگیر هستی؟
بله، اما متأسفانه اخبار باشگاه بیشتر از آن که خوشایند باشد باعث نگرانی ما و هواداران است. الان هم که آقای سعادتمند آمده و باید منتظر باشیم.
به عقب برگردیم؛ بهمن طهماسبی به عنوان یک گلزن موفق به استقلال آمد، اما آن‌طور که قبل و بعد از استقلال موفق بود، نتوانست در جمع آبی‌پوشان درخشان ظاهر شود. دلیلش چه بود؟
ببینید من وقتی به استقلال آمدم، یک بچه ۱۸، ۱۹ ساله بودم که از شهرستان به تهران آمده بود. خجالتی و اهل احترام گذاشتن به همگان بودم و نتوانستم آن ارتباطی را که باید، با مربیان و بازیکنان برقرار کنم. این مهم باعث شد نتوانم آن بازیکن همیشگی باشم. اگر چه هرگاه برای استقلال بازی کردم به حریفان گل زدم، اما این برای موفقیت و تداوم حضورم در استقلال کافی نبود. الان می‌گویم اشتباه من رفتن از استقلال بود و دیگر هم نتوانستم مجدداً پیراهن آبی را به تن کنم.
اما در آستانه پیوستن به پرسپولیس قرار گرفتی؟
دقیقاً. در دوران حضور آقای رویانیان قرار شد به پرسپولیس بروم، اما از آنجایی که استقلالی بودم، موضوع را رسانه‌ای هم کردم تا بلکه از استقلال سراغ من بیایند که متأسفانه این اتفاق نیفتاد. در آن چند روز خیلی منتظر ماندم تا از باشگاه استقلال با من تماس بگیرند، اما انگار قسمت نبود دوباره به تیم محبوبم برگردم. شاید قسمت ما این بود، ولی خدا را شکر می‌کنم پس از آن نیز در قامت یک مهاجم سال‌ها در لیگ گلزنی کردم.
خط حمله استقلال به محض اینکه به بهترین سطح خود رسید بازی‌های لیگ تعطیل شد.
دیاباته، مطهری و قایدی بازیکنانی هستند که هر کدام توانایی تعویض شرایط بازی را دارند و از این‌رو استقلال وضعیت خوبی در این پست دارد، اما این دلیل نمی‌شود از تقویت آن غافل بود.
البته زمزمه‌های ترانسفر کردن قایدی به گوش می‌رسد؟
به کجا؟ کدام کشور؟
آنچه شنیده می‌شود از هلند و قطر.
قایدی موقعی که به استقلال آمد گفتم جوان است و این جوانی با توجه به شهرستانی بودنش می‌تواند برای او اشکالاتی در فوتبال ایجاد کند و از این‌رو یک بار با او حرف زده و اتفاقاً ماجرای مجاهد خذیراوی را برایش توضیح دادم و اشاره به آن کردم که مجاهد در اوج فوتبالش و در حالی که برای رفتن به اروپا آماده می‌شد ناگهان با قرار گرفتن در یک حاشیه فوتبالش تمام شد و میلیون‌ها نفر از لذت بازی او محروم شدند. تمام این‌ها برمی‌گردد به نداشتن مشاوران خوب و دلسوز و البته گاهی حضور دوستان ناباب در کنار بازیکنان. خب در خصوص انتقالش هم باید گفت چنانچه بازیکن جایگزین او بتواند در سطح او ظاهر شود و منافع باشگاه از این انتقال تأمین شود چرا که نه. البته تا یادم نرفته بگویم مهدی قایدی این روزها خیلی بهتر از گذشته رفتار می‌کند که بی‌شک این اتفاق باعث رشد هر چه بیشتر او خواهد شد.
عملکرد فرهاد مجیدی با استقلال را چطور ارزیابی می‌کنی؟
فرهاد به نظرم نتایج بدی با استقلال نگرفت. من ابتدا با آمدنش به استقلال موافق نبودم و دلیل آن را ترس از خراب شدن و سوختن زودهنگامش می‌دانستم، اما خدا را شکر که تا به امروز موفق ظاهر شده و امیدوارم با حمایت از مجیدی شرایط را برای موفقیت استقلال مهیا کنیم.
حرف آخر؟
امیدوارم هر چه زودتر از شر کروناویروس خلاص شویم و فوتبال نیز دوباره به وضعیت سابق برگردد تا هواداران آن بتوانند از دیدنش لذت ببرند.
منبع: روزنامه خبر ورزشی
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.