جمعه, 20 تير 1399 :: Friday, 10 July 2020
 
کد خبر: 82624

کره جنوبی شکایت از ژاپن را در سازمان تجارت جهانی از سر می گیرد

کره جنوبی شکایت از ژاپن را در سازمان تجارت جهانی از سر می گیرد
کره جنوبی در نظر دارد به خاطر تشدید کنترلی که ژاپن بر صادرات سه ماده با فناوری بالا به آن کشور اعمال کرده است، پرونده شکایت خود در نزد سازمان تجارت جهانی را مجددا باز کند.
پایگاه خبری ریشه

ژاپن با اشاره به نگرانی های امنیتی و عدم وجود کنترل های جدی تجاری از سمت کره جنوبی، تشدید کنترل صادرات این سه ماده به کره جنوبی را ماه ژوئیه سال میلادی گذشته آغاز کرد سپس در همان سال، ژاپن کره جنوبی را از فهرست خود برای کشورهای واجد شرایط تسهیل مراحل صادرات حذف کرد.

در ماه سپتامبر، کره جنوبی این مناقشه را به سازمان تجارت جهانی ارجاع داد اما در ماه نوامبر با امید به حل و فصل آن از طریق مذاکره، شکایت خود را معلق کرد.

اما ماه میلادی گذشته، کره جنوبی گفت تعداد کارکنان عملیات کنترل صادرات خود را بیشتر خواهد کرد و از ژاپن خواست که موضع خود در این رابطه را تا روز یکشنبه این هفته اعلام کند.

یکی از مقام های وزارت بازرگانی کره جنوبی، ژاپن را عامل کندی پیشرفت در این زمینه معرفی کرد کره جنوبی سپس اعلام کرد که به دلیل عدم تمایل ژاپن به پیشرفت در این زمینه این موضوع را در سازمان تجارت جهانی پیگیری کند.

از سوی دیگر  «موتگی توشیمیتسو»  وزیر امور خارجه ژاپن گفت:  «مایه تاسف است که طرف کره جنوبی به رغم ادامه داشتن گفت و گو بین دو طرف، به طور یک جانبه از سرگیری شکایت در سازمان تجارت جهانی را اعلام کرد».

 

منبع: "ان. اچ. کی"

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.